A vonzás törvénye valójában nem egy földön túlról jövő dolog, hanem az embernek a "csakazértis" megvalósítása?
Tehát aki látta a Titok című filmet vagy olvasta a könyvet, meg úgy általában tud erről az egész jelenségről, az tudja, hogy mindig pozitívan kell gondolkodni stb. Meg volt az a példa, mikor felragasztotta a faliújságra az ember az álomnyaralásának a helyszínét, és később meg is csinálta.
Na most sokan úgy értelmezik, és úgy is adják elő az egészet, mintha az univerzum hatalmas energiái lengenék körbe az embert és amiatt jönne össze a bevonzása az elérendő dolgoknak.
Valójában pedig szerintem csak annyi az egész, hogy ha pl. én kinézek magamnak egy kocsit, minél többször nézegetek róla képet, videót stb. annál többször erősítem meg magamban, hogy mennyire jó lenne már megvenni, gyűjteni rá stb. És ezt addig fogom tenni, míg meg nem veszem.
És itt nem az univerzum különleges energiái segítettek hozzá a dologhoz, hanem az, hogy én nagyon akartam ezt a dolgot és tettem érte, mert valóban azt az autót akartam. (most belevihetném a vallásos részét is, miszerint nyilván Isten is segít munkalehetőséghez jutni stb., de ezt most nem muszáj ennél a kérdésnél taglalni)
na én is így gondolom, tapasztaltam...
berendelem, teszek érte és megvan
A vonzás törvénye olyan, mint a gravitáció. Egy alapvető törvénye az Univerzumnak.
Az már más kérdés, hogy az egós elme teljesen kiforgatta, és identitást gyártott belőle. A te kérdésed is erről a kiforgatott identitásról szól, nem pedig a valódi vonzás törvényéről.
Ahogy drága jó megboldogult nagyanyám mondta: amit csinálnak, az csinálódik.
Ez ilyen egyszerű. Én csak annyit tennék hozzá, hogy ésszel, intelligensen kell csinálni, és akkor nagyon nagy valószínűséggel sikerülni fog.
A titok meg a hasonló könyvek azoknak íródtak, akik munka nélkül akarnak eredményeket elérni. Az ilyen könyveket a legjobb elkerülni.
#4
Igen, a vonzás törvényét így kell értelmezni. A vonzás törvénye annak a fényében igaz, amit írtál. Amit csinálnak, az csinálódik.
Ha úgy állsz hozzá a dolgokhoz, hogy biztos nem fognak sikerülni, akkor az is lesz az eredménye.
Ha úgy állsz hozzá a dolgokhoz, hogy biztosan sikerülni fognak, akkor pedig az lesz az eredménye.
A vonzás törvénye itt a hozzáállásban manifesztálódik. Így kell értelmezni a vonzás törvényét. Nem úgy, hogy a semmiből megkapsz mindent. Semmit nem kap meg senki csak úgy.
Aki nem csinál semmit a céljaiért, az a vonzás törvénye által a semmit vonzza be.
Aki tesz a céljaiért, az a vonzás törvénye által előbb-utóbb eléri őket.
#6
Ez ilyen utólagos megmagyarázásnak tűnik.
A Titok című könyv és a film is egyértelműen azt sugallja, hogy elég csak gondolni valamire, és ha elég erősen gondolsz, akkor meg is kapod.
Bár már régen láttam a filmet, de emlékszem arra a részre, amikor a csávó ül kartonpapírból készített "kocsijában" a kisszobában, és nagyon erősen vizualizálja a sportkocsit, a következő jelenetben pedig már ott a piros sportkocsi :D
Amiről te beszélsz, az egyszerűen a hozzáállás kérdése. De maga a pozitiv hozzáállás is kevés, ha nem teszel a céljaidért. Ha teszel akkor eléred őket, ha nem akkor nem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!