Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ti mit tennétek, ha átvert...

Ti mit tennétek, ha átvert volna a pizzafutár 4000 Ft-tal?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy én is hibás vagyok. Bömbölő kisgyerek mellől siettem le a futárhoz.

2500 Ft-t kellett volna fizetni, ezért kikészítettem a pultra 1db. 5000 ft-t, és 3db 1000 Ft-s papírpénzt. Ahogy lementem, felkaptam két 1000-t és 1db 5000, azaz 7000 Ft-t vittem le.

Sötét volt a kapunál (ház) mert nincs közvilágítás, így a futár is rosszul látott. Odaadtam a pénzt, hogy itt van 3000 Ft. és 2700-ből kérnék. Láttam, hogy zavarban van, gondoltam is magamban, hogy szegény nem tud számolni. Ott bíbelődött, mire nekem kellett kivennem a tenyeréből a maradék 300 Ft-t. Nem volt elég aprója,így 250 ft-t tudtam összeszedni.


később vettem észre és hívtam is a pizzásokat, ahol a hölgy felhívta a futárt. A futár állította, ő 3000-t kapott.

Nekem 1000 Ft-m maradt itt a pulton. :(

Én is hibás vagyok, tudom. De pont karácsony előtt hogy lehetett ennyire szemét egy pizzafutár?


írjak levelet a cégnek, vagy hagyjam?



2014. dec. 20. 10:14
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
69%

Igen, a bizonyítás a nagy kérdés. Kérdező, hogy fogod bizonyítani az igazadat? Mert az édes kevés, hogy elmondod, hogy ez történt. Ugyanis erre a futár meg majd közli, hogy nem, ilyen nem történt. Puff neki...Két álláspont egymással szemben bizonyíték nélkül.

Nem a pénz számít, hanem az elv? Bizonyíték nélkül nem fogják "meghurcolni" a futárt. Nem tehetik. Ennyi erővel, ahogy már más is írta, bárki bepanaszolhatná bármelyik futárt, UTÓLAG!, hogy átvágta. Ha ez így menne, az emberek szerencsétlen futárokból gazdagodnának meg.

2014. dec. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
62%

Téged nem átvertek,hanem egy idióta vagy ,saját magadat .@sztad át :D


Mit tennék ? fognám a fejem ,ez van .

2014. dec. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:

ha jól látom, az utolsó válaszokban a jó öreg bunkó vendéglátósokat olvashatok. Gratulálok nektek a stílusotokhoz, milyen jó, hogy nem vagyok az ismerősötök.


az én barátaim sokkal rendesebbek, és ez engem nagyon megnyugtat.

2014. dec. 20. 20:35
 34/39 A kérdező kommentje:

sajnálom, hogy itt mindenki a futár oldalára áll. Akkor úgy látszik, ti erre büszkék vagytok, hogy ilyet meg lehet tenni valakivel, és gondolom, ti sem szólnátok, ha tévedésből egy kedves hölgy többet adna, hanem lenyúlnátok. Igaz? ez a ti szegénységi bizonyítványotok, és ha ezt még nyíltan vállaljátok, akkor ti vagytok a magyar nép szégyene


gratulálok

a levél továbbra is el lesz küldve, és ki tudja, másolatban még hova...


viszlát!

2014. dec. 20. 20:38
 35/39 anonim ***** válasza:
78%

"a futár azért volt zavarban, mert NAGYONIS jó látta, hogy mi kapott


én meg az aprót válogattam aki a kezéből, tehát nem volt lehetőség arra, hogy papírpénzt is válogassak."


Ez milyen nyelv akar lenni már ne is haragudj?

Bajod van a szó végi betűkkel vagy nem szeretsz ragozni vagy mi?

De a kérdésre is válaszolva, itt senki nem a futár oldalán áll, csak nem bírod megérteni, hogy azzal a levéllel amit elküldesz semmire nem fogsz menni. Máskor figyelj oda jobban és ne az eset után fenyegetőzz, hogy milyen leveleket fogsz hova elküldeni.

2014. dec. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
34%

látom, itt is megy a jó öreg "hibáztassuk az áldozatot" hozzáállás. én is azon a véleményen vagyok, hogy ha előttem esik ki valaki zsebéből a pénztárca, visszaadom neki, és nem teszem el, azt gondolva, hogy hülye f-sz vagy öreg, b-szódj meg és hasonló szépek, amiket a kérdezőnek írtatok. az az elvem, hogy azt adom, amit vissza szeretnék kapni.


persze, hibázott a kérdező, de el is ismerte! ugyanakkor az már morális kérdés, hogy a futár igenis szólhatott volna, és nem magában örül, hogy 4000 ft-tal átvágott egy kisgyerekes anyukát. nyilván azért nézett furán a gyerek, mert látta, hogy ez sokkal több pénz.


engem is megpróbáltak átverni a futárok többször is, a jó öreg futártrükkökkel. nincs váltópénz, nem tud visszaadni. mikor mondtam nekik, hogy itt egy benzinkút 50 méterre, váltasd föl a saját pénzed, hirtelen megcsörrent az apró a zsebében. volt, aki az én pénzemmel akart elviharzani, hogy majd felváltja, és visszahozza az aprót... na persze. volt, aki meg is tette, szó nélkül elfutott a pénzemmel, vissza se nézett. volt olyan eset is, amikor panaszt tettem, és nemhogy a vásárlónak volt igaza, hanem kétszer is felhívott az üzletvezető, és gyakorlatilag kioktatott, hogy miért nincs igazam (futár itt is elhúzott a pénzzel, a kaja meg pocsék volt és hideg is). a harmadik hívásnál kinyomtam a telefont... a vicc az egészben az, hogy több esetben is akartam volna borravalót adni, pl. 2200 ft-nál 2500-öt, de még így sem volt nekik elég, és elvárták volna, hogy mind a két 2000-est adjam oda nekik. na többek közt ezért adok rohadt ritkán borravalót.


pár éve konkrétan beesett hozzánk a lakásba egy részeg fazon. a lépcsőházban tántoroghatott, mikor elvesztette az egyensúlyát a lépcsőn, és pont beesett a lakásba. olyan erővel esett, hogy kinyitotta még az ajtót is. (igen tudom, most jön a vádaskodás, hogy miért nem volt kulcsra zárva). eléggé megijedtünk, de rögtön kapcsoltunk. stabil oldalfekvés, pulzusa volt, próbáltam ébresztgetni, de semmi. viszont olyan volt a feje, mint akit összevertek, hívtuk a mentőkkel együtt a rendőröket is. amíg vártunk rájuk, és stabil oldalba raktuk, láttuk, hogy a fazon igencsak jómódú volt. rolex karóra, és a zsebéből kiesett egy iphone is, amit visszatettünk. amikor kijöttek a rendőrök, keresték az iratait, és a pénztárcájában találták meg őket. vastag, ropogós euró köteggel volt tele az is, fazonnak 1 magyar és 2 külföldi lakcíme is volt. valszeg föl se tűnt volna neki, ha csak az összeg fele tűnik el. de eszünkbe sem jutott! megtehettük volna, és mint az itteni válaszolók többsége, igazolhattuk volna magunkat azzal, hogy a fazon volt a hülye, minek rúgott be, megérdemli, úgykellneki. sőt, sok ismerősünk is azzal jött, hogy legalább a karórát lenyúlhattuk volna... hát lehet, hogy lúzerek vagyunk, de nem volt gerincünk meglopni egy magatehetetlen embert, még akkor sem, ha sosem derül ki, és ha saját hibájából lett öntudatlan. a sztori végül úgy ért véget, hogy kórháza került, és olyan agysérülése lett, amit hónapokig tartó rehab követett, újra tanult járni, beszélni. soha nem jött el megköszönni, hogy akkor tul.képp megmentettük az életét, de nem is ezért tettük. simán volt bennünk minimális jó érzés, és arra is gondoltunk, hogy ha mi kerülünk hasonló helyzetbe, pl. elájulunk az utcán, nekünk is jólesne, ha valaki segítene, és nem kizsebelne, mondván hülye p-csa, miért nem ivott eleget a 40 fokban. ennyi.


kérdezőnek: sajnos kevés helyen igaz az, hogy a vevőnek mindig igaza van... nézz meg egy kínai kajáldát. mosolygósan adják az ételt, telepakolják a tányért, és ha panasszal élsz, rögtön bocsánatot kérnek, és igyekeznek pl. desszerttel kárpótolni. nem téged hibáztatnak, és oktatnak ki, hogy bizonyítsd be, hogy hideg a köret. sok magyar vendéglátós szidja a kínai kajáldákat, hogy alulígérnek és szemetek. holott nem veszik észre, hogy csak simán élhető az üzletpolitikájuk, a vevő az első, és nem a gyors meggazdagodás a vevő átverésével...

2015. jan. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
79%

Kedves utolsó, hogy ti milyen jó emberek vagytok, nem raboltatok ki egy magatehetetlen embert? Mindjárt eldobom az agyam, miért nem vagy te még szentté avatva?

Azért van egy kis különbség a te történeted és a kérdezőé között. Ha a te szemszögedből nézzük, akkor azzal is büszkélkedhetnél ennyi erővel, hogy mikor jött a pizzafutár nem verted agyn és vetted el az értékeit. A fenti esetben a kérdező erősen benne van, ő maga mondja, hogy kapkodott a pizzafutár kezéből ő vette ki a pénzt stb. stb. Nem azt mondom, hogy 100%-osan az ő hibája, de abba belegondoltál, hogy lehet, hogy a pizzafutár nem vette észre, hogy mennyi pénzt kapott? Vagy abba belegondoltál, hogy lehet zavarba jött a kapkodástól és azt hitte, hogy valakinek jó napja van, mivel kivette magának a visszajárót, a többlet biztos borravaló. Legközelebb jobban oda kell figyelni és nem kapkodin és ennyi. Jöhet itt minden ilyen sértett a panaszleveleivel meg feljelentéssel, meg amivel akar, de ilyen esetekben csak idő és pénzpocsékolás.

2015. jan. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
46%

"kedves utolsó" vagyok. a futárnak van pici szája, és ha nem tudta, mi a helyzet, szólhatott volna. lehet, hogy pont a becsületessége miatt kapott volna extra borravalót.


a gúnyolódással meg max magadat hergeled. nem azért írtam le, hogy szentté avassanak. ha arra hajtanék, hogy nyalják a seggem a jócselekedet miatt, talán nem egy anonim oldalon írnám le, hanem fb-on névvel és elérhetőséggel ;-) de ahogy írtam is, nem azért segítettünk, mert köszönömöt vártunk. sajnálom, hogy az emberileg minimum megtehető dolgok üzenete sem jut el hozzád, és sok máshoz sem, és cinizmus, irónia rá a válasz. és ha már ott tartunk, nagyjából ugyanaz a két sztori: faszikám berúgott, saját hibájából, és mint megtudtuk róla, előtte is ivott, tehát gyakorlott piás volt. ennek ellenére nem rúgtunk bele még mi is egyet, mondván úgy kell neki, és nem használtuk ki a helyzetet. a kérdező is hibázott, figyelmetlenül kapkodta össze a pénzt, a futár viszont nagyon is élt a helyzettel, örült a plusz pénznek. azt meg ne mondja nekem senki, hogy nem vette észre a pénzt, illetve amikor a kérdező betelefonált, még le is tagadta. holott akkor még lehetett volna benne annyi, hogy bocs, tényleg, most látom, 4000 plusz van nálam...

2015. jan. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
73%
És mi van akkor ha esetleg kérdező emlékezett rosszul és nem is annyi pénz volt nála? Mindegy, attól még ugyanúgy van különbség a között, hogy egy részeget kirabolok vagy, hogy egy kapkodó nő több pénzt ad és esetleg észre se veszem és nem adom vissza. De mondom, előfordul, a pizzafutár észerevette lenyúlta a pénzt, de ha a kérdezőnek tényleg nem számít az a 4000 forint, akkor minek itt fenyegetőzni, meg leveleket írogatni az étteremnek? Nem fog vele menni semmire, aki ezt meg kifejtette arra a kérdező rátámad, és már csak azért is dacból megírja a levelét.
2015. jan. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!