Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ti mit tennétek, ha átvert...

Ti mit tennétek, ha átvert volna a pizzafutár 4000 Ft-tal?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy én is hibás vagyok. Bömbölő kisgyerek mellől siettem le a futárhoz.

2500 Ft-t kellett volna fizetni, ezért kikészítettem a pultra 1db. 5000 ft-t, és 3db 1000 Ft-s papírpénzt. Ahogy lementem, felkaptam két 1000-t és 1db 5000, azaz 7000 Ft-t vittem le.

Sötét volt a kapunál (ház) mert nincs közvilágítás, így a futár is rosszul látott. Odaadtam a pénzt, hogy itt van 3000 Ft. és 2700-ből kérnék. Láttam, hogy zavarban van, gondoltam is magamban, hogy szegény nem tud számolni. Ott bíbelődött, mire nekem kellett kivennem a tenyeréből a maradék 300 Ft-t. Nem volt elég aprója,így 250 ft-t tudtam összeszedni.


később vettem észre és hívtam is a pizzásokat, ahol a hölgy felhívta a futárt. A futár állította, ő 3000-t kapott.

Nekem 1000 Ft-m maradt itt a pulton. :(

Én is hibás vagyok, tudom. De pont karácsony előtt hogy lehetett ennyire szemét egy pizzafutár?


írjak levelet a cégnek, vagy hagyjam?



2014. dec. 20. 10:14
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
25%
...Gondolom ha már nem látta mert sötét volt a kérdés alapján.. bár ha zavarban volt, lehet, hogy láttam, ha már nem ismerte be, ez is kitelik az ilyentől! Én már megtanultam, sajnos oda kell figyelni! De ha nem is figyelsz véletlen, gondolom nem heccből ad többet valaki valakinek vagy ad pl. kölcsön és vissza sem kap, ez is egy példa lett volna rejtve, akkor miért ne lehetne lépéseket tenni??? hogy másokkal ez ne fordulhasson elő és a "futárka" ne kapjon rá ennek az ízére? hogy senki után sem fog szólni!
2014. dec. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%

Ha nyilvánvaló a rosszhiszeműség, akkor szerinem ne hagyd annyiban. Bár ha panaszt írsz, valószínűleg nem lesz szankciója az ügynek, de azért mégis ott lesz a kétely a cégnél, hogy erre a gyerekre már volt panasz.. tehát ezt nem játszhatja a végtelenségig.

Attól mert nem tudod bizonyítani, a csalás még megtörtént, az a minimum hogy informálod a céget. A legjobb ha beleveszed, hogy nem tartasz igényt a visszajáróra (pl. "költsék a szolgáltatás fejlesztésére", vagy "megbízhatóbb munkatársak alkalmazására"), mert ez esetben fel sem merülhet bennük a gyanú, hogy csak bepróbálkozol egy kis pénzszerzésre.


Egyébként én is utálom az ilyen szemét, inkorrekt csalókat; igazából én már pár száz forintos átverésre is bepöccenek, mert elsősorban az erkölcsi része dühít. Én az ilyesmit soha nem hagytam annyiban, még akkor sem, ha tudtam hogy úgysem nyerhetek. A lényeg az, hogy legalább elméletben helyre tegyem a dolgot.

2014. dec. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
25%

A vissza nem adó emberke oldaláról: Ja igen, van aki kicsiben kezdi és nagyban végzi! De van aki nagyban kezdi! Ja bocs ez egy másik topic!!!


Undorítók az ilyen embereknek nem nevezhetőek!


Mondjuk ez olyan mint aki állatot kínoz! Aki egyszer azt megteszi büntetlenül vagy meg is öli büntetlenül az legközelebb nagyobbal fog próbálkozni!!! mert nincs visszatartó erő! Kezdünk az régi időkbe visszatérni... cserebere, majd lopás....

2014. dec. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
35%
előző vagyok... bár ez már mások hibája is lehet és ahogyan mondom, az már egy másik topic!
2014. dec. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

köszönöm a további válaszokat :)


itt nem a pénzről van szó

hanem a becsületről

a futár azért volt zavarban, mert NAGYONIS jó látta, hogy mi kapott


én meg az aprót válogattam aki a kezéből, tehát nem volt lehetőség arra, hogy papírpénzt is válogassak.

2014. dec. 20. 12:32
 26/39 A kérdező kommentje:

én magamból kiindulva, SZÓLTAM volna

ez már szinte lopásnak minősül, de nem baj

2014. dec. 20. 12:33
 27/39 anonim ***** válasza:
21%

kérdező: gondolom azért írtál, hogy magadat nyugtasd a pozitív veled egyetértő hozzászólásokkal... sajnos hibáztál! Legközelebb oda kell majd jobban figyelni...

Egyébként nem értem a nem lehet "érdemben tenni" az ügyben semmit mondatot az egyik hozzászólásban! Dehogynem lehet, szólni és írásban reagálást kérni! Legalább tudják, hogy kivel dolgoznak együtt! Így viszont te leszel a hülye mert hagyod! Ezért te vagy a lenézhető! A "lenézek egy hülyét" mondatodra reagálva. Meg a "b....." át magam! Szóval szerinted is át lett "b@...." a fenti személy! Ez a hozzáállás! Én nő vagyok, így nem használok fizikai erőt..ám ilyen történne velem véletlenül és hazudna a futár, meg mondaná, hogy miért engedted magad átb....... a férjem azt hiszem egy pizza rendelésnél megmutatná, hova való is vagy..

Egyébként is ha valakinek kevés a fizetése és mint autót vagy motort vezető személy, el tud menni máshova is dolgozni nem? miért itt veszi el mások megkeresett pénzét? Máshol is fogja az ok? de legalább ne olyan széles körben...

2014. dec. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

köszönöm utolsó

természetesen nem fogom ennyiben hagyni

:)


valóban kíváncsi lennék, ha a gyerekvállalás vagy a családi kapcsolatok témakörbe teszem fel kérdésemet, milyen válaszokat kaptam volna. Valószínűleg nem ilyeneket. De ezek a válaszok csak jobban meggyőztek! Köszönöm még egyszer mindenkinek

2014. dec. 20. 13:03
 29/39 anonim ***** válasza:
66%

6-7 éves lehettem, mikor anyukámtól megtanultam, pénztártól való távozás után nincs nyüszítés.

Ha addig nem veszed észre a lehúzást, utána semmit nem tehetsz.


Mi az, hogy nem érted, miért nem lehet érdemben semmit tenni?


Hol élsz te?


Mi az, hogy kivel dolgoznak?


Bizonyíték nélkül bárki mondhat bármit, a kutya se fog foglalkozni a pizzafutárral.

Végighallgatják ha valaki panaszkodik, aztán röhögnek egyet rajta, hogy mégis mit képzelt, vagy mi volt a célja.


Emellett nem kicsit nézik hülyének, hogy 6-7 éves korában nem tanították meg szegény fogyatékosnak, hogy utólag totál fölösleges panaszkodni.


Nem véletlenül írtam, hogy bélyegre már ne költsön. Ez a legtöbb amit tehet. Semmilyen téren semmiféle változást, kárpótlást vagy szankciót nem tud elérni.

Az, hogy még ki is röhögteti magát, az az ő baja. Az legalább már nem kerül pénzébe.


Jó reggelt kívánok. Itt a Föld.

2014. dec. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
85%

"férjem azt hiszem egy pizza rendelésnél megmutatná, hova való is vagy.."


És még ki mered ejteni a szádon a hozzáállás szót?


Az emberiség 300 éve vezette be, és fogatta el minden civilizált társadalmában az ártatlanság vélelmét.


Kedves férjed így max azt bizonyítaná, hogy ő az erősebb, nem azt, hogy igaza van!


Emellett önbíráskodás, testi sértés.


Roppant intelligens férjed 1 héten belül a sitten ülne.

Gratulálok.

Kb a Bonobói csimpánzok állnak a logikus gondolkozásnak ezen a szintjén.

2014. dec. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!