Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Hogyan kell étteremben tésztaé...

Hogyan kell étteremben tésztaételt villával és kanállal enni?

Figyelt kérdés
Melyek evőeszköz van a jobb kezemben és melyik a balban?

2013. jún. 16. 12:08
 1/7 Amado atya ***** válasza:
26%

Mi a fenének kanál, ha ott a villa??

Értelemszerűen nem a közepébe, hanem a szélébe lazán belebököd a villát, és szépen feltekersz rá egy akkora adagot, amit úgy tudsz a szádhoz emelni, hogy bele is férjen, és a tányértól a szádig megtett úton ne bomoljon és csapódjon szét. Körülbelül nem egészen 5 perc alatt meg lehet tanulni ezt a technikát. :)

2013. jún. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

ha jobb kezes vagy akkor abban van a villa,a másikban a kanál. a villával egy kisebb adagot kiemelsz a tésztából,és a kanálon tekergeted a villát addig amíg a tészta szépen felcsavarodik a villára. ( a kanalat egy kicsit megemelve ferdén tarod-de ez úgy is adja majd magát..)


simán a tányéron nem tudod olyan szépen feltekerni,mert közbe le is csúszik róla,-ezért adják a kanalat.)

de otthon nyilván én sem azzal eszem.

2013. jún. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm második! :) Persze itthon én sem így eszem, csak kíváncsi voltam. Kedves első, azért kell a kanál, mert nem szeretném, hogy az egész étterem azt hallgassa hogy én karistolom a tányért a villámmal. Azt a módszert, amit te leírtál, itthon alkalmazom :)
2013. jún. 16. 12:36
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Az elsönek annyiban igaza van, hogy a kanalas módszer ismeretlen Olaszországban, ott mindenki a tányéron tekeri fel a spagettit, vagy egýb hosszú tésztát, méghozzá úgy, hogy NEM karistolja a tányért!!! Semmivel sem kell zajosabbnak lennie, mint ha egy kanálon tekered fel, csak meg kell tanulni.


De ha ragaszkodsz a kanálhoz, akkot (jobb kezes embert feltételzve) a villa van jobb kézben, a kanál a balban.

2013. jún. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez a kanálhasználat tészták esetén egy nagyon vicces urban legend, Olaszországban a gyerekeket tanítják így enni és semmiképp sem ez az "elegáns" módszer :)))


Mint ahogy a teánál se kell eltartani a kisujjadat a csészétől, az angol királynő se teszi így.


Ha kell segítség a villa mellé, akkor a kést igénybe veheted, tologatni a cuccot, de nem fog kelleni.

2013. jún. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem tetszik a kanalas módszer :))
2013. jún. 16. 14:28
 7/7 Amado atya ***** válasza:
Nekem sose sikerült karistolni a tányért a villával, ha karistolnám is, az se érdekelne. Sose használtam hozzá kanalat, igaz, Olaszországban tanítottak meg spagettit enni. :)
2013. jún. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!