Mi történik ha az étteremben jön rá az ember hogy nem tud fizetni?
- Uram, a számla 16 500 Ft.
- Sajnos nincs nálam se pénz, se kártya, ugye, megbocsát?
- Természetesen, uram, nincs probléma. Néhány napon belül fáradjon be hozzánk, és akkor nyugodtan kiegyenlítheti a számlát. Szeretettel várjuk vissza, viszontlátásra.
Eltelik egy nap. Semmi.
Még egy nap. Nem jön visssza.
Még egy nap. Most sem.
Még egy nap. Most sem.
Még egy nap. Most sem.
Még egy nap. Most sem.
Még egy nap. Most sem.
....
Én elkérném a személyijét és íratnék vele egy nyilatkozatot, illetve ezt ajánlanám fel a saját nevemben. Ha nem hajlandó, akkor már baj van.
Hasonló, ha a taxissal elviteted magad, és nem tudsz fizetni. Gondolom, nem visz vissza.
Ez nem az usa. Nem fogják benyelni. És igen, kijön a rendőr.
És igen, feltartóztathat fizikailag!
Megvan rá a megfelelő jogi keret!
Pont, mint ha egy boltban lopnál, ott is megvan bizonyos mértékig az elfogás joga a vagyonőröknek!
Hiszen ha el akarod hagyni a helyszínt, azzal te már akkor elkövetted a lopást, tehát szabálysértést, vagy bűncselekményt követtél el!
Innentől kezdve viszont nem hogy nem korlátozhat, hanem állampolgári kötelessége a helyszínen tartani!
Nem verekedhet emiatt, nem kötözhet meg, stb, viszont elállhatják az utadat úgy, hogy kizárólag garázdaság, és könnyű testi sértés árán tudsz csak lelépni a helyszínről.
És akkor a csalás vádját még tetézed ezzel is, és onnantól már ez erőszakos cselekedet! Ez így már 2 évig terjedő szabadságvesztéssel jutalmazható. És mivel nem sok olyan hely van, ami nincs bekamerázva, biztos lehetsz benne, hogy úgyis elkapnak.
Úgy engednek el, ha lefényképezhetik a személyidet, meg a lakcímkártyádat, hogy el tudjanak érni. Ha a személyzetnek önként nem vagy hajlandó megmutatni, akkor a hatóságnak fogod, kényszerből!
És bizony addig rohadtul ott tarthatnak, (egyszerűen bezárják az ajtót) amíg a hatóság meg nem érkezik, minden joguk megvan rá!!!
"12.: A vendéglátósoknak ez egy rizikó."
Normális vagy??? Dehogy rizikó... Pont annyira rizikó, mint ruhát lopni egy ruha boltban. A lopás, az lopás. Ezen nincs mit szépíteni. Nehogy már beállítsuk a vendéglátósokat valami lúzer fejős tehénnek!
Igen, tényleg van, aki ezt direkt csinálja, de vendéglátósból is van olyan, (személyesen ismerem) aki ilyen miatt úgy elverte a vendéget egy bicikli pumpával, hogy eltört az alkarja.
19.: Nem teljesen ugyanaz, ha valaki otthon felejti a fizetőeszközeit, mintha direkt csinálja. A legbecsületesebb emberrel is előfordulhat, hogy véletlenül nem veszi észre, hogy elfogyott a pénze, vagy a kártyát otthon hagyta. A ruhabolti párhuzam azért nem jó, mert ott nem tudja elfogyasztani, nem ennivaló. Ha valakivel ilyen van, akkor otthagyja a terméket, nem nagy ügy. Étkezésnél kínosabb, de nem megoldhatatlan a dolog.
Elvileg rendőrt is hívhatnak, de az esetek többségében a feledékenység van a dolog hátterében és rövid időn belül rendezik az ügyet. A rendőrök szerintem nem repesnek az ilyen megkeresésektől, mert többségében vétlen a vendég. Másrészt a vendéglátósoknak fontos az intézmény jó híre, ha a többi vendég szeme láttára zajlik az esemény, kínos. A meghurcolt vendég utána rengeteg ismerősének el fogja mesélni, hogy járt, és nem jó reklám ez. Csökkenhet a vendégek száma. A bolti ruhalopásnál azért hívnak rendőrt, mert ott egyértelmű a dolog. Ha a vásárló sandán jobbra-balra néz, utána belesüllyeszti a táskájába észrevétlenül a ruhát, az egyértelmű, ha megtalálják nála, mert besípol a kijáratnál, vagy a kamera felveszi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!