Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért finomabb minden étel a...

Miért finomabb minden étel a legtöbb étteremben, mint otthon elkészítve?

Figyelt kérdés
Elsőre hülye kérdésnek látszik, de szeretek főzni és elvileg jól is csinálom rokonok, baráti kör elmondása szerint. Szakács szakon végeztem (bár nem ebben dolgozom) és folyamatosan informálódok a témában. Ennek ellenére még egy egyszerű köret is jobban esik, mintha otthon készíteném. Nyilván aki minden nap ezt csinálja kiemelkedő is benne általában, de ezért írtam az egyszerű köret példát. Én arra gondoltam talán az illatok és az atmoszféra dobja meg az étvágyat, így finomabbnak tűnik minden. Nyilván nem egyszerű kifőzdékről van szó.

jún. 30. 20:39
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
87%

"De egyébként én a pizzát tudnám felhozni, hogy otthoni körülmények között az soha nem lesz olyan, mint az étteremben. Ennek az oka pedig a hőfok. Otthon nem fogsz tudni 400-450 fokon sütni."



Meg az otthon sütő nem is legy olyan hőelosztású, rács van benne nem kerámia lap.

A lisztek meg a víz is nagyon fontos. Otthon kb biztos, hogy nem azzal a 2-3 külön speckó liszttel dolgozol, és az se biztos hogy a csapvíz otthon olyan. Sok kajàlda hozatja a vizet ha az ami van pocsék ha pesti vagy, valami régi házban, sanszos, hogy annyira nem csodás az ami a csapból jön.

Meg nagy kondérban áll a pizza tészta, addig amíg kell, és az ízek összérnek.

júl. 1. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
37%
mert hacsak nem egy elit ėtterembe mész akkor lehet hogy az az étel tele van ízfokozokal ,pizzáknál szósz lehet tele mert kėsz pizza szószt hasznålnak,
júl. 1. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
68%

A sütő a kulcs. Olyan ipari gépeik vannak, aminek az otthoni tűzhely közelébe sem ér, teljesen más eredményt lehet vele elérni.


Plusz a tálalás, imádom az éttermekben a szépen feltálalt ételeket, de otthon nincs türelmem hozzá. Eleve ez már ad egy alapot annak, hogy jóízűen áll neki az ember.

júl. 1. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Mert eléd rakják 🤣

Egyébként nem minden étteremben jó a kaja, de ahol tényleg jó, ott azért az alapanyag meg a jó berendezések sokat dobnak rajta.

júl. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudom, de szerintem akkor te nem csinálsz valamit jól. Nekem az otthoni koszt jobban ízlik, mint az éttermi kaják, ráadásul mennyivel jobb áron ki lehet jönni belőle és még azt is tudod, hogy kit eszel! :D
júl. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
37%
Én a legtöbb étteremnél jobban főzök.
júl. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
80%
Nyilván más a technológia is jobban fűszerezik és nyilván nem tesz el az étel illatával mint főzés közben.
júl. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
8%

Hacsak nem vagy mellesleg profi szakács is, sima háziasszonyi rutin mellett se feltétlen tanulsz olyan technikákat, amiket egy szakács tud.


Pusztán amiatt, mert az embernek nem jut eszébe utánna nézni alap dolgoknak.


Az, hogy mi a jobb, relatív.


Én otthon sokféle fűszerrel, aromásan főzök. Mert én így szeretem.


De egy étteremben nem ez az etalon, ott inkább megszokott ízeket akarnak, amiket mindenki ismer, és még egy finnyásabb is megeszik.

júl. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
68%
Itthon soha nem tudok olyan finom rántott dolgokat csinálni, mint amit étteremben kapok. Ott biztos, hogy az üzemi fritu számít.
júl. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
80%
Neked finomabb. Nekem meg nagyon nem finomabb,sőt a főtt ételek meg sem közelítik az otthonit.
júl. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!