Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Esélyes, hogy egy cukrászda...

Esélyes, hogy egy cukrászda megadja egy süti receptjét, ha szépen kérem? 🥹

Figyelt kérdés

Tegnap olyan finom süteményt ettem egy cukrászdában, amilyet még életemben soha. Pedig rengeteg süteményen vagyok túl, elhihetitek. Viszont ritkán van ilyen sütijük, meg messze is van a cukrászda, így egyszerűbbnek látnám, ha időnként el tudnám készíteni itthon.


Nyilván tisztában vagyok vele, hogy nekik abból van nyereségük, hogy tőlük veszek sütit, de képesek lennének visszautasítani, ha nagyon szépen, bociszemekkel kérném? Meg egyébként is, csak egy süti receptjéről van szó, nem az összesről 🥺



jún. 3. 10:59
A kérdező szavazást indított:
esélyes
esélytelen
48 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Milyen sütemény volt az?Szerintem kevés helyen sütnek saját kreálmányokat.Úgyhogy bizonyára publikus a receptje.Hozzáférhető mondjuk az interneten is.
jún. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem bármi lehetséges, ha eléggé akarod :DD
jún. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

"még életemben soha. Pedig rengeteg süteményen vagyok túl, elhihetitek."


Akkor lehet, hogy más is van a háttérben.

Én szakács vagyok, tőlem is kértek már "receptet" aztán jött a válasz, hogy "nem lett olyan".

persze, hogy nem, ez nem gyógyszerészet, hogy kimérjük, összekeverjük, oszt kész...

Élő anyagokkal dolgozunk, ez egy intuitív szakma, ami tehetséget, és rutint is igényel.

Az én ételem azért olyan, mert 30 éve ezt csinálom. Milyen varázsszavakat kéne beleírnom a receptbe, amivel varázsütésre átadható 30 évnyi rutin?


A cukrászat azért némileg más, ott szigorúbb az anyaghányad, de ott is vannak olyan technológiai dolgok, fogások, technikai háttér, spéci alapanyagok, amik nincsenek is kiskereskedelembe, a cukrászüzemek közvetlenül a gyártótól veszik, stb...

szóval nem biztos, hogy sokra mennél egy "száraz, lecsupaszított" recepttel, az még messze nem garancia rá, hogy ugyanolyan lesz a végeredmény.

jún. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Nem.
jún. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Gépek , gyártási eljárás minőségi - spéci alapanyagok , nagy mennyiseg ,tudás . Az aromák a liszt stb sem bolti, vannak malmok amik direkt cukraszatokra gyartanak korpás stb lisztet .
jún. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Biztos nem. De interneten simán rakereshetsz név és íz alapján
jún. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Pisztáciás ötlapos krémes a neve.


[link]


így néz ki.


Gondoltam arra, hogy keresek ötlapos krémes receptet, de semmi hasonlót nem találtam. Olyan, mintha egy francia krémes alja lenne rétegezve annak a krémjével. Plusz ugye ebben az esetben a pisztáciakrém.


A pisztáciát már megoldanám, ha tudnám az alap süti receptjét, de sajnos hiába kerestem.


És igazatok van, valószínűleg nem sikerülne úgy, mint a cukrászdai, de azért egy próbát mégis megérne

jún. 3. 12:02
 8/12 anonim ***** válasza:
85%

Tessék, itt a recept: "Olyan, mintha egy francia krémes alja lenne rétegezve annak a krémjével. Plusz ugye ebben az esetben a pisztáciakrém.

A pisztáciát már megoldanám,..."

jún. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
hát igen, csak nem vagyok benne biztos, hogy valóban így épül fel. csak próbáltam hasonlítani valamihez. de ha nem lesz jobb ötletem akkor megpróbálom ezt
jún. 3. 12:16
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Így ránézésre ez sima krémes a pisztáciakrémmel feldobva, a többszöri rétegezéstől ilyen látványos.
jún. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!