Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » 200 Ft a WC használat a...

200 Ft a WC használat a McDonald'sban akkor is, ha előtte fogyasztottam, s kezemben a blokkom?

Figyelt kérdés

Közeli tàvolban sem volt budi, és éhes is voltam, pont szembejött egy meki. Nem rajongok érte, de mondom ki tudja milyen későn érek haza, elsősorban a wc miatt bementem.

Nem volt annyira sürgős, ezért inkább ettem, ittam, majd végezetül irány a 2 betűs. De egy fém beengedő kapu fogadott

.. egy csaj azt mondta, hogy a blokkal nem tudok bemenni, ki kell fizetni, és utána levonják a blokk végösszegêből.

Mi van?

Jól értettem?

Igazából sietnim kellett, mert hívtak munka miatt, nem totojázhattam tovább, és fél is bosszantott a szitu.



Tehát mi az igazság a mekiben?


Vàsároltam, ettem, aztán 200 a budi, de ha szeretném a 200at vissza, akkor újra vásárolni kell, hogy legyen miből levonni?

Vagy előbb kellett volna budiba befizetni, utàna rendelni?'



jún. 1. 00:49
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Kissé rosszul tettem fel a kérdést talán.


Fizikailag hogy, mit, milyen sorrendben kellett volna cselekednem, hogy ha már vásároltam a mekiben, ugyanezen alkalommal a wc-t is használhassam ingyen?

jún. 1. 09:21
 12/18 anonim ***** válasza:
87%
Van ahol a fém kapu vonalkód olvasós, ilyet nem láttál? Elvben a blokk kell oda.
jún. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
80%
Ez melyik meki?
jún. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
62%

Bécsben nem egységes a rendszer. Voltam olyanban, ahol simán bemész, kijössz, se kód se blokk semmi. Van olyan, ahol kód van a blokkon (amit ugye meg lehet kérdezni, ha vannak mások az étteremben, de néha a személyzet is megmondja, pláne ha vészhelyzetről van szó), és van olyan, ahol fém barikád van és éktelen zajt csap, ha fizetés nélkül akarod mozdítani a kart (gyerekek egy bizonyos magasságig bemehetnek ingyen), itt kapsz egy bónt, amit a kasszánál levásárolhatsz. Elvileg kártyával is működik, ha nincs érméd. Ez főleg a turisták által gyakran látogatott részeken van, gondolom megunták hogy kb nyilvános WC-nek vannak használva. Külön személyzet viszont nincs, ha gondod van.

Én sokkal jobban utálom azokat a kedves vendégeket, akik leülnek az elviteles zacskóval, pláne, ha amúgy is alig van szabad hely. Itt centre ugyanannyiba kerül mindkét esetben. Ha még utána ott is hagyják a szemetet azért különösen csúnyákat tudok gondolni a felmenőikről.

jún. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
76%
Nem a 200Ft a probléma, hanem hogy sokan már nem hordanak magukkal KP-t.
jún. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
57%

Velem is eljátszották ezt egy cukiban. 200 Ft és levonják a blokkból, de csak ha helyben fogyasztasz, papírpénzt, kártyát nem fogad el a gép. Az anyjukba elküldtem őket.


Alapból felhaborító, hogy a wc hadználatért fizetni kell, aztan csodálkoznak, hogy manapsag miért van az utcán egyre több csorgató ember...

jún. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jogos, hogy egy étterem vagy cukrászda nem szeretne ingyen nyilvános WC lenni. Szappan , papír, takarítás költségekkel jár. Bár lehetnének rugalmasabbak, az tény. Pl. lehetne érintős terminált használni érme helyett. Elviteles fogyasztásra is beszámítani, ésszerű minimum fogyasztást meghatározni, amiből levonják.

Egy lehetséges megoldás lenne, ha az önkormányzat tiszta és viszonylag sűrűn előforduló nyilvános WC-ket üzemeltetne (forgalmasabb helyeken, parkokban, játszótereknél), hogy az ember ne legyen egy pincér vagy pultos jóindulatára utalva.

jún. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

17, ezt értem, de ha kérek elvitelre egy kávét, akkpr nincs jogom wcre menni?


Szerintem is a nyílvanos wck amik az utcan vannak ne legyenek fizetősek.

jún. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!