Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért lehet az éttermek...

Miért lehet az éttermek teraszán dohányozni? Nem csak a bagósok szeretnek a friss levegőn enni

Figyelt kérdés
Szerintem akkor is tahóság rágyújtani miközben mások esznek, ha ki van téve hamutál
2021. aug. 25. 14:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Én dohányosként mondom, hogy igen szerintem is tahóság ott cigizni ahol más eszik. SŐT én is utálom ha evés közben mellettem rá gyújt valaki. Nem azért fizetek egy jó kajáért egy szép teraszos étteremben, hhogy valami paraszt a pofámba füstöljön. Én is inkább kimegyek a dohányzó helyre ha rá akarok gyújtani, nem ott az emberek közt kezdek el füstölni.
2021. aug. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Azért lehet, mert nincs megtiltva. Ettől még az étterem kijelölhet dohányzó vagy nem dohányzó részeket.

Ha pedig a saját asztaltársaságodban van a dohányos, aki zavar, akkor végképp nem értem, miért felsőbb hatalomtól várod a tiltást. Van szád. Nyisd ki! Kérd meg, hogy ha lehet ne dohányozzon melletted, mert téged zavar a füst.

Írom ezt úgy, hogy soha nem dohányoztam, de soha nem is csináltam belőle problémát, ha más meg igen.

Itt is érvényes az, mint ami az élet más területén is, hogy udvariasan kell kérni, amit akarsz, és akkor sikerre juthatsz anélkül, hogy bárki megsértődne a kéréstől. Ellenben, ha házmester módjára állsz neki kioktatni, okoskodni vagy követelőzni, akkor még a normális ember is inkább a pofádba fújja a füstöt csak azért is alapon.

2021. aug. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Egy idős nő kezdett mellettünk pöfékelni. szoltam neki, hogy amig eszünk ne dohányozzon mellettünk, mire a válasza az volt, hogy ez dohányzó hely, kint vannak a hamutálak.

kénytelenek voltunk beköltözni az étterembe. Szóval hiába kertem meg udvariasan, nem használt.

2021. aug. 25. 15:55
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
3.mert egy paraszt. Normális, intelligens emberben fel sem merül hogy étkező emberek orra alá füstöl.
2021. aug. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
5%
Mindenhol dohányoznak, ahol lehet, ha nem tetszik ne ülj oda. A benti rész van a nemdohányzók számára.
2021. aug. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%
5. Hát ezt rosszul tudod, a terasz nem a dohányzóké, ugyanúgy mindneki igénybe veheti. Aki azon kiakadt, hogy valakit zavar ha az orra alá füstöl evés közben az tanuljon egy kis illemet.
2021. aug. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Igen, mindenki igénybe veheti, és lehet dohányozni. Akinek nem tetszik, hogy valaki dohányzik ott ahol lehet, az ne üljön oda, ennyire egyszerű. ( Egyébként életemben 2X cigiztem még tizenévesen )
2021. aug. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
98%
7. Te se vagy a legélesebb kés a fiókban.
2021. aug. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocs má, hogy szeretek friss levegőn ülni nem dohányzóként :D

Én amúgy az éttermek helyében kijelölnék egy dohányzó részt, hogy csak ott lehessen cigizni. Vagy a terasz fele dohányzó, másik fele nem. Így mindenki jól járna.

2021. aug. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Amugy azt sem tiltja semmi, hogy szappanbuborekot fujjak a teraszon. ha belemegy a kajadba, hat minek ultel oda...
2021. aug. 25. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!