Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vega akarok lenni. Lehet a...

Vega akarok lenni. Lehet a húst sok tojás fogyasztásával pótolni?

Figyelt kérdés

2018. dec. 29. 17:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
35%
nem
2018. dec. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
60%

A tojás teljes értékű táplálék.

[link]

2018. dec. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
35%
Vigyázz mert ha ezt a kérdést meglátja pár szektás vérvegán keresztre feszítenek hogy tojást ennél.
2018. dec. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%

Ha csak a fehérje/aminosav kérdést nézzük, akkor igen.


"Examples of single-source complete proteins are red meat, poultry, fish, eggs, milk, cheese, yogurt, soybeans and quinoa."


Ami azt illeti, a tojás még jobb fehérjeforrás is mint a húsféleségek.


"In fact, the highest PDCAAS scores are not given to commonly eaten meat products, but rather to animal-derived vegetarian foods like milk and eggs..."


[link]


Innen másoltam. Itt a hivatkozásokat is megtalálod.

2018. dec. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
62%
11 éve ovo-vegetáriánus vagyok. Nálam sosem okozott egészségügyi gondot. Ráadásul tojást is csak heti 1-2 alkalommal eszem.
2018. dec. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Más a vegetarianizmus meg a veganizmus. Utóbbi teljesel elveti az állati eredetű ételek fogyasztását, előbbi a tejet, tojást megengedi. TUDTOMMAL.


Amúgy szerintem semmi gond nincs a tej,- tojás fogyasztással. Mert ezeket az állat "adja".

2018. dec. 29. 18:22
 7/20 anonim ***** válasza:
87%

A tojás és/vagy a tejtermékek ugyanolyan állati fehérjét tartalmaznak, mint a húsok, ezért teljes mértékben helyettesítik azt.

De nem kell SOK tojás, nézz utána, mennyi fehérjére van szükséged egy nap, akkor rájössz, hogy sokkal kevesebb elég, mint amit gondolsz.

2018. dec. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
61%

Nem akarok térítgetni, azt eszel amit szeretnél, de van "baj" a tojás/tej evéssel állatvédelmi, (és egészségügyi szempontból is, de ebbe nem akarok most belemenni :D )

A tejipart itt elmagyarázzák 5 percben, van magyar felirat, elég durva szerintem, sokan nem tudják mibe kerül hogy tejet ihassanak. (Bár van 7 féle növényi tej, ami szerintem sokkal finomabb, és abban is van kálcium + fehérje :D)

[link]


A tojásiparban meg élve bedarálják a hím csibéket 1 naposan, vagy elgázosítják, vagy egyszerűen egy zsákban kidobják őket. Erről is találhatsz videókat neten. :/ Plusz hormonokkal tömik a tyúkokat, hogy természetellenesen sok tojást tojjanak (ami rettentő fájdalmas is nekik). Pár év múlva meg nem bírják már, és akkor levágják őket, nem beszélve arról hogy arra sincs helyük hogy kinyújtsák a szárnyukat. Ez kicsit hosszabb, és angol nyelv tudás kell hozzá. [link]

Érzem hogy le leszek pontozva, de ez az igazság sajnos, ha nem tetszik akkor is. 🙄

2018. dec. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
34%

Kérdező! Ha azt hiszed, hogy itt a válaszok alapján tökéletes életet élhetsz, akkor szólok, hogy barominagyot tévedsz.


Az étrendedet te döntöd el, nem más a hülyébbnél hülyébb ajánlataival, intelmeivel.


Ha magadtól nem megy, akkor hagyd a fenébe.


Javaslom olvass utána mit is evett a szegényember évszázadokkal, évezredekkel ezelőtt, illetve azt sem árt megtudni mi az igazi paleolit kori ennivaló, amire ma nagy áhitattal hivatkoznak..csak fingjuk sincs a valódiságáról.

2018. dec. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
76%

Lehet pótolni tojással, de felesleges, attól függően, hogy milyen az étrended.


A húsfogyasztást a fehérje bevitel miatt tartják fontosnak. A hús, tej, tojás aminosav profilja az embernek nagyon előnyös, mivel minden szükséges (esszenciális) aminosav megtalálható ezekben egyszerre. Ezek az aminosavak azonban nemcsak az állati eredetű ételekben fordulnak elő. Szinte minden ételben, legyen az növényi vagy állati, található fehérje. Egyes fajtákban (pl. hüvelyesekben) nagy mennyiségben, másokban kevesebb. Egy-egy féle növényben általában nem található meg egyszerre az összes szükséges aminosav, viszont az aminosav-profiljuk különböző.

Összességében az összes esszenciális aminosav megtalálható különböző növényi táplálékokban, így ha ezekből kellően változatosan és eleget eszel, akkor a szervezeted elegendő fehérjéhez jut.


Hacsak nem nagyon egyoldalúan táplálkozol, valószínűleg az összes aminosavból beviszed a szükséges mennyiséget anélkül is, hogy húst fogyasztanál. Vegánként érdemes erre jobban odafigyelni, de ha változatosan eszel, még így sem kell aggódnod a fehérje beviteled miatt.


A tej és a tojás ugyanúgy tartalmazza az összes esszenciális aminosavat, mint a hús. Ha rendszeresen fogyasztod ezeket, nem kell aggódnod, hogy valamelyik hiányzik. Mivel a növényi ételekből is nagy mennyiségű fehérjét képes feldolgozni a szervezet, felesleges emiatt sok tojást fogyasztanod. A hús helyett fogyasztott növényi ételekben (szejtán, szója, hüvelyesek, stb.) különösen sok a fehérje.


Nyugodtan egyél ezután is annyi tojást és tejterméket, amennyit eddig. A hús elhagyása miatt még nem lesz fehérje hiányod, tehát felesleges ezekből többet enni. Ha rendesen táplálkozol, nem kell számolgatnod a fehérje mennyiséget, mert szinte biztosan meglesz hús nélkül is. Ha később elhagynád a tejet és a tojást is, akkor az elején fontos lenne komolyabban odafigyelned a tápanyag bevitelre. De a vegánság is jól kivitelezhető egészségesen, csak több gyakorlást igényel.

2018. dec. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!