Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegák miért hajtogatják...

A vegák miért hajtogatják folyton, hogy ők vegák?

Figyelt kérdés
Alapvetően semmi bajom nincs velük, meg is tudom érteni, miért nem esznek húst/állati eredetűt. De bzmeg, miért kell mindenhova ezt beböfögni? Komolyan arról szól nekik az identitásuk, hogy közöljék, ők vegánok/vegetariánusok? Rendben, én meg alacsony szénhidráttartalmú ételeket eszek és nem fogyasztok tejet, mert allergiás vagyok rá. Mégsem bizsereg a nyelvem, hogy ezt bejelentsem bárkinek, ahányszor eszem, vagy ahányszor be kell mutatkoznom. Pokoli idegesítő és baromira olyan érzés, mintha kitennék a relációjelet maguk és mások közé.
2017. jún. 15. 18:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
78%
Miért kellene alkalmazkodni bármihez? Normál esetben a civilizált emberek képesek közös megegyezésre jutni ami mindenkinek megfelel, nem a "kissebbségek" elnyomásával oldják meg a konfliktust. Mondom én hogy igazi kommunista paraszt vagy ezzel a hozzáállással, hogy dögöljön meg a szomszéd tehene is. Neked komolyan az fáj, hogy az ember választhat olyan (akár húsmentes) ételt is az étteremben ami neki tetszik? Fiam, ez már a butaság felsőfoka.
2017. jún. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező,

Azért mert te képtelen vagy kulturáltan képviselni a saját érdekeid és inkább nem szólsz, alárendelődsz és aztán itt szétventillálod a frusztrációdat, mások még képesek normális ember módjára kommunikálni és közös nevezőre jutni. Szerintem az a normális, ha olyan helyre megyünk és olyan kaját készítünk a vendégségben, ami mindenkinek elfogadható.


És nem, én se taglalom a bélműködésem meg a fosásom, ami a húsos kaja miatt lenne, egyszerűen közlöm, hogy vegetáriánus vagyok. :D


Ahogy a cukorbeteg, a gluténérzékeny meg a tejallergiás is közölheti, és megoldjuk, hogy mindenkinek jó legyen.


Sajnállak, de nem azért, mert éhen maradtál az étteremben, hanem mert ritka sz.r életed lehet ennyi gyűlölettel meg frusztrációval.

2017. jún. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
82%

És neked ehhez egyrészt mi közöd?

Másrészt a húsra pont úgy létezik allergia, mint a tejre, jó reggelt, csak mert a tej meg a gluténérzékenység "divatos" betegség, ez meg nem, attól még létezik.


Amúgy komolyan, meséld már el, mi fáj neked ebben ennyire? Miért fontos más tányérjában turkálnod?

2017. jún. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!