Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegák miért hajtogatják...

A vegák miért hajtogatják folyton, hogy ők vegák?

Figyelt kérdés
Alapvetően semmi bajom nincs velük, meg is tudom érteni, miért nem esznek húst/állati eredetűt. De bzmeg, miért kell mindenhova ezt beböfögni? Komolyan arról szól nekik az identitásuk, hogy közöljék, ők vegánok/vegetariánusok? Rendben, én meg alacsony szénhidráttartalmú ételeket eszek és nem fogyasztok tejet, mert allergiás vagyok rá. Mégsem bizsereg a nyelvem, hogy ezt bejelentsem bárkinek, ahányszor eszem, vagy ahányszor be kell mutatkoznom. Pokoli idegesítő és baromira olyan érzés, mintha kitennék a relációjelet maguk és mások közé.
2017. jún. 15. 18:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Én egy ilyen vegát sem ismerek.
2017. jún. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
Mert úgy gondolják ettől különbek, mint a nem vegák.
2017. jún. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
89%

Én vega vagyok, de nem túl sok ilyen embert ismerek. Akikre viszont jellemző(bb) ez a viselkedés, azokat sem tudom elítélni, mivel minden ember életében megvan az az egy dolog, ami iránt elkötelezett, szívvel-lélekkel. Van akinek a gyúrás, másnak a főzés, smink, divat, vagy pedig éppen az állatvédelem és az egészséges táplálkozás.

Saját tapasztalat: Néha kellemetlen, amikor az új ismerőseim észreveszik/megkérdezik mit eszek és miért. Attól tartok, hogy annyira negatív ez az általánosan elterjedt kép a vegetariánusokról, hogy ez csak rossz pont lehet mások szemében.

2017. jún. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez jellemzően a 14-18-20éves korosztály,illetve afelett a friss, pár hónapos vegák... meg az életúnt szerencsétlenek akiknek a kezében nincs semmi más amit fel tudnának mutatni, semmi amitől érdekesek lennének...

Én pl egyáltalán nem reklámozom, mivel nekem ez a természetes részem, nem egy mutogatni vágyott divatirányzatom, egyedül itt a topicban írom le naponta, hogy vegan vagyok 10éve... munkatársaimnak is 6év kellett, mire egyszercsak feltűnt nekik, miközben minden nap egy asztalnál ülünk ebédnél...

Amúgy ez szerintem ugyan azért van, amiért a rockerek egy bizonyos korosztályban nem állnak szóba a repperekkel... vagy tudom is én, milyen stílusok a menők manapság... a veganság is egy rohadt divat lett... sajnos ezt azok tagadják a legnagyobb hanggal, akik pont divatveganok...

2017. jún. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hol tapasztalod ezt?


Én három helyzetben szoktam elmondani:

1. Megkérdezik/szóba kerül, ki mit eszik és mit nem.

2. Vendégségbe hívnak vagy vacsorázni megyünk társasággal. Értelemszerűen tudniuk kell a szervezéshez.

3. Itt a fogyókúra rovatban, amikor megkérdik, hogyan fogytam, logikus módon le szoktam írni, hogy az étrendemben nem azért nincs csirke/pulyka, mert az nem fér bele a diétába, hanem mert én nem eszem, de nyugodtan helyettesíthetik a többi fehérjeforrást ezekkel.

2017. jún. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha meghívnak valahova vagy étterembe megyünk muszáj közölni mert sok helyen nincs vega étel. De még a cukrászdában is rá kell kérdeznem miben nincs zselatin...
2017. jún. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Én meg hetekig a halálomon vagyok, ha bámi tejféle kerül az ételembe... Ennek ellenére ha étterembe megyünk, csak annyit kérdezek, hogy van-e saláta sajt és öntet nélkül, illetve valami natúr hús. Nem adom elő magam és cipelem a leleteimet, hogy tudják, mi a bajom, mert mocskosul nem érdekel senkit.:D


Szerintem ha az ember étterembe megy úgy, hogy hívják, ne kukacoskodjon még az étellel meg mindennel, hogy őnagyságáért direkt más helyet válasszanak. Volt már olyan, hogy éhesen mentem haza, de nem picsogtam, hogy nekem ez meg az meg amaz a bajom. Pláne nem a normális emberek rovására, akiknek örülök, hogy nem kell ilyeneket átélni pár nyamvadt étel miatt.

2017. jún. 17. 14:46
 8/13 anonim ***** válasza:
20%

"ukacoskodjon még az étellel meg mindennel, hogy őnagyságáért direkt más helyet válasszanak."


Na ez meg a másik, valamiért nagyon azt hiszik, hogy körülöttük forog a világ.

2017. jún. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem pedig pont azért megyek étterembe hogy kiszolgáljanak nem azért hogy szenvedjek :)

Olyan igazi büdös paraszt a kérdező aki szerint ha neki szar legyen az másnak is.

2017. jún. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem, csak talán a kisebbségnek kellene alkalmazkodni a többséghez. Aki átlagos ember, az ezt nem tudja úgy megérteni, én sem tudtam, amíg bele nem kerültem. Kedves tőlük, ha figyelnek rám, de nem várhatom el. Nem én vagyok a normális és ha a fejem tetejére állok, akkor sem fognak a kedvemért megváltozni, ezt kellene felfogni.
2017. jún. 17. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!