Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegások, ti miket szoktatok...

Vegások, ti miket szoktatok enni, ill. mennyit egy napon vagy héten?

Figyelt kérdés
2017. jún. 3. 20:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%

Nincs olyan hogy "vegás". Olyan van, hogy vegán vagy vega.

Egyebkent sokmindentől függ pl hogy mennyi pénzem van épp vagy van-e kedvem főzőcskézni, szóval egy általánosított hetet nem lehet írni. Sokat eszek amúgy mert a zöldségben és gyümölcsben nincs zsír, mint a húsban illetve több fér belőle a gyomorba, tehát ha az ember tartani akarja a súlyát és nem lefogyni, akkor ehet nyugodtan sokat.

Ha kíváncsi vagy írd be youtubeba hogy "what I eat in a week vegan" számtalan videó és recept van fent

2017. jún. 4. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Gondolom a szója alap. Mivel azt olvastam neten, hogy a szójával lehet helyettesíteni a húst, tehát jobb az aminosav tartalma a húsnál. (Napi 100 gramm nyers szója fedezi a napi esszenciális aminosavszükségletet és káliumszükséglet 70-80%-át)
2017. jún. 4. 07:38
 3/14 anonim ***** válasza:
57%
Persze, szoktam szóját enni, mostanában kicsit ritkábban mondjuk. Van szója alapú fasírtpor, azt nagyon szeretem. Fel kell önteni egy kis vízzel meg olajjal és kisütni, mint a rendes fasírtot, de az íze jobban tetszik, mint a hús alapú fasírtnak :) Hús helyettesítő még a szejtán, bár azt eddig nem próbáltam.
2017. jún. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

Egyáltalán nem alap a szója, én néha iszom szójatejet mert ízlik, de magát szóját otthon még sosem készítettem, havi 1-2x ázsiai ételben van tofu és ennyi.


Nem kell semmiféle aminosavakat "pótolni" mert megvan minden a növényekben is.


És mellesleg nem vegás vagyok, hanem vegetáriánus.


A héten nálunk volt:

paprikás-paradicosmos korianderes vöröslencsekrémleves

házi pizza tejfölös alappal, gombával, mozzerellával, trüffelolajjal

Gombapörkölt barna rizzsel

Zöldségekkel töltött sült padlizsán kuszkusz körettel

Tegnap étteremben voltam ricottás-spenótos tortellinit ettem paradicsomos mártásban

Itthon még nem tudom mi lesz a kaja ma meg holnap.


Reggelire általáben saláta, teljes kiőrlésű vagy magvas zsemle, sajtok, zöldségek, hummusz, avokádókrém, stb., van, tízóraira, uzsonnára gyümölcs vagy növényi joghurt esetleg műzli növényi tejjel, chia pudding, zabkása, olajos magvak

2017. jún. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
"Nem kell semmiféle aminosavakat "pótolni" mert megvan minden a növényekben is."- Nincs igazad, ugyan benne van (pl.: bab, lencse, borsó, krumpli, rizs)- ezeknek mind teljes értékűek, meg a tejles kiőrlésű búza is (ha tönköly, akkor főleg), de nem sok van. Egyedül amit én ismerek az a szója és a quinoa, ami teljesen ugyanolyan jó esszenciális aminosav aránnyal rendelkezik, mint a hús. Pl.: ha megeszel 150 gramm csirkehúst, akkor megvan a napi EAA (rövidítem) beviteled, ugyanez rizzsel 1 kg-ot kéne megenni (nyersre mérve), vagy 0,5 kg babot, viszont szójából elég 100 g-ot megenni és megvan a napi EAA, vagy quinoa-ból is 200 g elég (nyerse mérve, mivel fellehet használni kenyerekhez), a BL 190-ből is 0,7-0,8kg-ot kéne bedobni (nyersre számítva). Pusztán zöldséggel nehéz a napi szükségletet fedezni, ha szóját, vagy quinoat eszel rendszeresen akkor megvan. Mondjuk a gombákról nincs ismeretem.
2017. jún. 4. 18:19
 6/14 A kérdező kommentje:
Mondjuk én csak erről a kettőröl tudok (szója, quinoa), ami ugyanolyan jó (a B12 pótlása mellett), mint a hús.
2017. jún. 4. 18:21
 7/14 anonim ***** válasza:
82%
A szójában amúgy a 9 aminosavból csak 4 vagy 5 van benne, de magvakkal meg zöldségekkel lehet fedezni a maradék kieső aminosavakat is. Szóval azért az esszenciális aminosavakat nem teljesen fedezi a szója. :)
2017. jún. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező ne írj már hülyeségeket, senki nem egyféle ételből fedezi a napi fehérjeszükségletét és aminosavprofilját.

Kb 100g nyers hüvelyes, 50g olajos mag már kitesz 30-40g-ot a maradék lazán összejön zöldségekből, gabonákból. Mellesleg sokan tojást, tejterméket is esznek én mondjuk csak tojást.

De könyörgöm a reggeli 50g műzli + 200ml szójatejem is összesen 14g fehérjét tartalmaz szóval hol itt a gond?? (3:100 a szójatej és 16:100 a műzlikeverék amit veszek)

Röhejes ahogy néhány húsevő túlaggódja a témát, vegaként meg csak bele se kell gondolonom, elő nem fordult még hogy túl keveset vittem volna be...

2017. jún. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%

Reggelire zabkása gyümölcsökkel vagy müzli tejjel.

Ebédre egy vegetáriánus ételfutártól rendelek indiait, főzeléket vagy zöldségragut házi sajttal.

Vacsora tojás, sajt, saláta, rozskenyér, túró.

Tízórai, uzsonna joghurt, hummusz, olajos magvak, gyümölcsök és zöldségek.

2017. jún. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
"Röhejes ahogy néhány húsevő túlaggódja a témát, vegaként meg csak bele se kell gondolonom, elő nem fordult még hogy túl keveset vittem volna be..."- Nem vagyok olyan nagy húsevő (hetente szoktam egy olyan negyedkiló húst megenni, de azt se mindig. Inkább tejet, tojást szoktam enni, mivel az olcsóbb.)
2017. jún. 4. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!