Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miket szoktatok ebédre főzni/e...

Miket szoktatok ebédre főzni/enni?

Figyelt kérdés
2013. szept. 16. 20:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindent, nehéz lenne felsorolni.
2013. szept. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
sok mindent holnap pl káposztás bableves lesz :p
2013. szept. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
1-2 példát írjatok, légyszi! Vega kaják érdekelnek!
2013. szept. 16. 21:00
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Altalaban utkozben kapok be valamit,de en sem eszem hust. Hus nelkuli pizzaszelet, tejberizs, turogomboc, makos guba, sult rizsteszta, falafel, tejbegriz, aranygaluska, csoben sult karfiol,brokkoli vagy barmilyen zoldseg, bulgur, rantott zoldsegek, zoldsegfasirt, fozelek.
2013. szept. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor leírom, ami nálunk mostanában volt, elmúlt 2-3 hétben, meg ami a héten lesz:

- pizza gombás-sajtos-paradicsomkarikákkal, bazsalikommal

- sváb krumplitota

- csípős sütőtökkrémleves rukkolával

- krumplifőzelék

- fokhagymakrémleves füstölt sajttal

- sajtos tészta vajban pirított hagymával

- sült paradicsomkémleves

- rakott zöldséges tészta

- a húsos palacsinta mintájáa gombás palacsinta (gombapörköltből amit felaprítok - szárazabb, keményebb gombafajtából érdemes, pl. rókagomba, úgy nem fog túl vizes lenni)

- fehérboros gombás rizottó

- bruschetta

- tejszínes pepperónis palacsinta

- párolt sütőtök spenóttal, kéksajtmártással

- rántott mozzarellarudak paradicsomszósszal

- gombapaprikás


Ezer más dolgot szoktam még főzni de mostanában ez volt és lesz, csak úgy példának remélem elég :)

2013. szept. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :) jó ötleteket adtatok :)
2013. szept. 16. 22:32
 7/15 anonim ***** válasza:
42%

Na, a 4. válaszoló az egészséges étkezés mintaképe. Csupa fehér lisztes, cukros kaja. Ezért van a vegák között is annyi elhízott és egészségtelen, mert ilyeneket zabálnak hús helyett...

Amúgy kérdezőnek: keress rá you tube-on a Gréta konyhája videókra. Nagyon sok finom, egészséges recept van fent.

2013. szept. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem vagyok vega, de esetenként rámjön, hogy nem kell a hús. Most is ilyenfajta napjaim vannak:


Az elmúlt napokban volt paradicsomos káposzta, vasárnap köles-fasírt petrezselymes krumplival.


Szoktam készíteni:

hagymát, zöldpaprikát, paradicsomot felszelek, uborkagyalun nyers krumplit és cukkinit vékonyra szelsz.

A tepsit/jénait kizsírozom, tejfölözöm, az összekavart felszelt dolgokat sózom, borsozom, majd a tetejére ismét tejföl, és egy korty víz, hogy a fólia alatt átpuhuljon. Majd a fólia le, és reszelt sajttal a tetejét megszórva, azt még a sütőben/mikróban rápirítom. Ha megeszed és dúsabbra akarok, lehet közé karikára szelt főtt tojást is rakni.

No persze kérdés az is, hogy a tejföllel hogyan állsz?

2013. szept. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

én sem vagyok vega, de párommal sokszor eszünk olyat, ami önmagában is jó és csak hozzáesszük a húst

pizza- paradicsomszósz+ paprika+ paradicsom+ rukkola+ jégsaláta+ kukorica+ fűszernövények ..., lahooh, falafel,patisszon -sütve v kirántva, főtt karfiol (vmiért csak így egyszerűen imádjuk), szójás ételek.....

2013. szept. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

... no igen: szója-kockából a brassóit szoktam esetenként, jó sok vöröshagymával-fokhagymával.


Ma egyébként a "gyors fánk"-ot készítettem. Keress rá net-en, 15 perc alatt kikavartad, másik annyi alatt kisütötted, a recept szerinti mennyiségből lett 15 db. Még holnapra is maradt bőven! Előtte egy adag savanyú-krumpli leves tejföllel, ecettel. És kész egy-két ebéd!

2013. szept. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!