Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miket szoktatok ebédre főzni/e...

Miket szoktatok ebédre főzni/enni?

Figyelt kérdés
2013. szept. 16. 20:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
62%

Én a brassóit inkább kis fej gombákból javaslom, jobb mint a szója :)


"Csupa fehér lisztes, cukros kaja. Ezért van a vegák között is annyi elhízott és egészségtelen, mert ilyeneket zabálnak hús helyett... "


A fehér liszt és a cukor sem egészségtelen, csupán ha mértéktelenül fogyasztja az ember, és változatosság nélkül. A fent említett válaszadó felsorolt 4-5 ilyen ételt, gondolom nem ezek teszik ki az éves étkezését - és te levonod belőle, hogy a vegetáriénusok dagadtak, holott az étrendjük jóval zsírszegényebb, mint a mindenevőké, de se gond. Én egy elhízott vegetáriánust sem ismerek példának kedvéért.

2013. szept. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nagyon szeretem a rántott zöldségféléket, mint a karfiolt, kelkáposztát, csillagtököt és társait.

Vagy pl. a tojás-ételeket akár pörköltnek, akár tartáros-majonézes salátának.

2013. szept. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

amik mostanában voltak (természtesen vegán módon elkészítve, állati eredetű termékek, finomitott cukrok, fehérlisztek kizárva):

patisszonpörkölt

francia hagymaleves teljes kiőrlésű toassal, amire növényi sajtot sütöttem rá

savanyúkáposztafőzelék sült tofuval

krumplistészta

paradicsomos bulgur

tócsni

szejtán gyros salátával és purival

narancsos sütőtökkrémleves pirított tökmaggal

rakott zöldség (yoya joghurttal és növényi sajttal)

palacsinta kölestúróval

vöröslencsés egytálétel

currys gombaszósz párolt barnarízzsel

barnarízsgombóc ananászos-chillis csatnival és szejtáncsíkokkal

szejtán Stroganoff módra bulgurral

tofurántotta

ezen kívül mivel mi először 11-dél körül eszünk szoktam csinálni szendvicskrémeket, sütök hozzájuk kenyeret, megszórjuk élesztőpehellyel. ez kitart majdnem estig a gyomorban. ilyenek pl a zöldborsókrém, a csicseriborsókrém, répa tatár, padlizsánkrém, karfiol stb.. igazából bármilyen zöldségből el lehet készíteni.

2013. szept. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
Vegák egyenek sok füvet...
2013. szept. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Nem olcsó vegának lenni...
2013. szept. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!