Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Nem támogatnak a vegaságban (? )

Nem támogatnak a vegaságban (? )

Figyelt kérdés
Vega vagyok már két hete (öt éve már voltam vega kb egy évig ) és amiota az vagyok szerintem fogytam vagy öt kilót mert anya nem vesz nem vega kaját . Ma is hazajött vett mindenfélét még sajtgolyót is ( de abban mint kiderült van hús csak nem nézte meg rendesen). Így megy ez amiota vega lettem és kicsit bánt . Jobban is figyelhetne rám vagy nem ? 18/L
2015. jún. 23. 14:00
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
52%

Én soha nem voltam vega. De amikor kisiskolás voltam, és hazamentem és éhes voltam, és nem volt semmi a hűtőben, ugyanígy el kezdtem hisztizni. Azt mondta anyám, hogy ha éhes vagyok, menjek le a boltba és vegyek magamnak ételt. Aztán mérlegeltem, hogy mennyire vagyok éhes.


Ha belegondolsz, ebben azért van valami.. A boltba már eltalálsz. Egyébként aki korábban írta, hogy ha megkeresi a hóbortra a pénzt, nem kell azért túlzásba enni. A vegák egy kiló liszten elélnek egy hétig is, mármis kijön egy havi kajája 350 forintból.

2015. jún. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim válasza:
12%
Épeszű ember nem vegáskodik hanem tudja, hogy az ember mindenevő ha tetszik ha nem. Az emberi szervezetnek a normál müködéshez szüksége van állati eredetű fehérjére, aminosavakra és egyéb létfontosságú anyagokra amihez máshonnan nem vagy csak nagyon csekély menyiségben képes hozzájutni... Divatból meg azért mert szegény kis nyuszimuszikák meg malackák meg bocikák jajaj meg a barátnőmis vega milyen jól néz ki blabla.. aztán meg lehet bőgni hogy hullik a haj, nincs álló képesség, csontrintkulás és még sorolhatnám... a Vegetarianizmus tudatlanságból fakad és többet árt mint használ.. Ha fontos az egészséged és jól akarsz kinézni, sportolj rendszeresen, kerüld a cukros löttyöket, tanuld meg mérni a kaját legalább a szénhidrátot és a fehérjét testsúly kg/g ha a makro tápanyagokra nem is tudsz annyira koncentrálni vegyél egy jobb multivitamint. Persze, ha szeretnéd megmenteni az állatvilágot a pusztulástól akkor hiába püfölöm a billentyűzetet. De attól hogy szeretnél a szűklátókörű vegák közé tartozni, nefeledd holnap is több ezer marhát disznót és tyúkot fognak agyonbaszni! Világbéke, puszi :)
2015. jún. 24. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
50%

Az ember mindenevő, ráadásul tud alkalmazkodni, tehát választhat, mit eszik.

Én vegaként is mindenevő voltam: ettem egy csomó állati és egy csomó növényi ételt :) A húsra nincs szükség, ahogy zöldség nélkül is lehet élni, ráadásul egészségesebben, mint az átlagember, csak megfelelően kell összeválogatni az ételeket.

De nem ez volt a kérdés.

S kismillió okból lehet vega az ember, korántsem csak a lelkiismereti ok az egyetlen. Nekem pl. több is volt. Miért ennék húst, ha nem kívánom? Állati fehérjét eszem bőven, tökmindegy, húsból vagy tojásból származik. Sőt, lehetne növény is, csak ott már jól kell összejönnie az aminosavak arányának, de az sem annyira nehéz, de valóban, némi odafigyelés nem árt. A testnek tökmindegy, növényi vagy állati az aminosav.

2015. jún. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

"..zöldség nélkül is lehet élni, ráadásul egészségesebben, mint az átlagember.."


Mármint növényi táplálék nélkül, vagy zöldség nélkül? Csak állati eredetűt enni és egészségesebbnek lenni mint egy vegyes táplálkozású? Kifejthetnéd bővebben az elképzelésed....

2015. jún. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha eddig nem tanultál főzni, itt az ideje, hogy elkezd. Ez akkor is nagyon hasznos lesz, ha már nem anyukáddal élsz majd. Főleg ha máshogy akarsz étkezni. Most már egyre több vegetáriánus és vegán receptblog is van, ha kicsit kutakodsz az interneten, akkor sok jó ötletet kapsz.

De még ha nem is vegetáriánus az ember, akkor is rengeteg olyan megszokott étel van, amiben nincs hús. Nem értem, ért ne lehetne olyanokat főzni. Sok családban például eleve ritkán esznek húst, aminek sokszor anyagi vagy egészségi okai vannak, de mégsem kell unalmasnak lennie, és nem kellenek extra hozzávalók sem, csak mert húsmentes.

Szóval kérd meg anyukád, hogy tanítson meg főzni, legalább az alapokat, vagy valaki mást. És esetleg felajánlhatod neki, hogy a héten néhány napon te főzöl, az neki is segítség lenne.

2015. jún. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
36%
#24: Megfelelően összeállított állati étrenddel be lehet vinni a szükséges tápanyagokat, illetve lehet, hogy 1-2 kiegészítő nem árt, de azt a mindenevők is esznek. Ha az ember jól csinálja, az az így élők állítása szerint igen egészséges, nekem személyes tapasztalatom nincs és soha nem is lesz (nekem nincs igényem húsra, zöldségre viszont nagyon), de abban biztos vagyok, hogy a cukrot-péksütit nyomató átlagemberhez képest egészségesebb szintet hoznak ki, ha valóban képben vannak és jól csinálják. A nulla rost nem gond, a bélflóra adaptálódik s az állati termékekben megvan minden, ami kell, ezért voltak meg az eszkimók és az évekig velük élő emberek is, s ezért nincs bajuk a megfelelően étkező állati étrenden élőknek.
2015. jún. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Igen, tényleg jobban figyelhetne rád, de neked is lehetne annyi eszed 18 évesen, hogy bemész a boltba, és veszel kaját magadnak, ha már anyud nem.

Amúgy egyáltalán nem nehéz vega kajákat beszerezni. Gondolom van otthon tésztátok, szóval azt főzd meg, és csinálj mellé valamit...:D

Sok választási lehetőséged van, nem kell finnyáskodni!

2015. júl. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!