Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Nem támogatnak a vegaságban (? )

Nem támogatnak a vegaságban (? )

Figyelt kérdés
Vega vagyok már két hete (öt éve már voltam vega kb egy évig ) és amiota az vagyok szerintem fogytam vagy öt kilót mert anya nem vesz nem vega kaját . Ma is hazajött vett mindenfélét még sajtgolyót is ( de abban mint kiderült van hús csak nem nézte meg rendesen). Így megy ez amiota vega lettem és kicsit bánt . Jobban is figyelhetne rám vagy nem ? 18/L
2015. jún. 23. 14:00
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
33%
Biztosan lesz majd egy srac, akinek a repajat egesz nap ragcsalhatod ... addig meg egyel porkoltot :)
2015. jún. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Vigyáztam a hugomra es azert nem mentem vele vásárolni . De amikor már voltam vega akkor teljesen mellettem állt ezért sem értem . Egyébként főzni tudok tehát nem várom hogy kiszolgáljon ha megveszi én elkészítem magamnak .
2015. jún. 23. 14:44
 13/27 anonim ***** válasza:
35%
A sajtgolyóban van hús?
2015. jún. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Abban pont volt .
2015. jún. 23. 14:59
 15/27 anonim ***** válasza:
70%

Csak húsos cuccok vannak otthon? Fura.


A többiekkel nem igazán értek egyet, a hús elhagyása teljesen oké, nem nevezném hóbortnak, de megterhelőnek sem az anya számára, annyi minden van a húson túl.

Nekem szerencsém volt, amikor vega lettem, anyám egyszerűen nem főzött húsos ételt, max. ünnepekkor. Pedig természetesen nem vártam el, én aztán nem fogytam volna semmit akkor sem, ha magamra kell vásárolnom és főznöm, elég triviális dolog nem húst venni, hanem mást. A jelen étrendem nagyságrendekkel megszorítóbb, de így se fogyok, pedig kéne.


DE a kérdező elvárása, hogy pátyolgassák, az picit már sok, habár csak a rövidke leírásból tudok kiindulni. Örüljön, hogy nem szólnak be neki (nálam a rokonok nem bírták megemészteni, egyedül anyám viselte természetesen kezdettől fogva, mondjuk ez volt a fő). A sajtgolyó egy jóhiszemű megmozdulás, amiben nem olvasta el a kisbetűket, hogy milyen illogikus anyagokat raknak bele, na bumm. Igazából az embernek magának kell tennie, ha felnőttként vega akar lenni, illetve meg lehet beszélni, hogy ne csak hús legyen hússal, az szerintem egyszerű: megkapja a hús köretét és süt magának rá tükörtojást, ha az anyja azzal már nem akar vesződni. Annyira egyszerű vegaként enni, nem is értem, mi lehet a gond. Ha csupa húsos egytálétel van, akkor pedig külön süt-főz magának az ember, nem kell bonyolultakat sem. Zöldség és tojás csak van otthon, nem? Normális helyen akad. Ha ez nem normális hely, akkor részvétem, de remélem, akkor is meg lehet beszélni, hogy legyen pénz venni ilyeneket, nem kerül többe, mintha a nem vega ételt enné az ember.

2015. jún. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
69%

Figyu! Ugy is allast keresel (mint mondod) ... vegetarianus akarsz/vagy lenni ... anyad nem vasarol be neked


osszefoglalom: menj el zoldsegesnek


munkad es fizetesed is lesz ... friss zoldsegek kozott lehetsz egesz nap ... es nem kell mar azt varnod, hogy anyukad bevasaroljon, hazaviszed a melobol es kesz

2015. jún. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
35%
Akkor most csak kivételesen fordult elő, hogy nem együtt vásároltatok? Tehát általában együtt mentek? És most egyedül ment anyukád, és véletlenül megvett valamit, ami nem jó, és te azonnal kiböfögöd a netre, hogy ennyi támogatást kapsz, duli-fuli. Valahol nagyon hiányzik innen a logika, be kell látnunk. Vagy az van, hogy egy egyszeri (vagy párszori, véletlen) hibából csinálsz óriási ügyet, pedig csak arról van szó, hogy ők is emberek és benézhetnek dolgokat, vagy arról van szó, hogy tényleg tojnak rá valamilyen szinten, de akkor se jogos a nyafi, mert 18 évesen ne anyáddal vásároltassál magadnak. Ennyi.
2015. jún. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
70%

Nem bírom elhinni, hogy semmi nincs otthon, ami vegetáriánus. Semmi alapanyag? Basszus, én húst ennék hússal, de ha nagyon muszáj lenne, simán össze tudnék hozni húsmentes kaját. Nincs otthon kenyér, vaj, sajt, paradicsom, joghurt, uborka, bármilyen zabpehely/gabonapehely, répa, bab, borsó, kukorica, lencse, tojás, tej, liszt, élesztő, paradicsomszósz, lekvár, saláta, tészta, SEMMI? Ha vett MÉG sajtgolyót is, akkor nem hiszem el, hogy nem tudsz egy tojáskrémet, szendvicset, főzeléket, salátát omlettet, palacsintát, vagy még millió dolgot csinálni.

Ne legyél tehetetlen. Neked vannak különleges elvárásaid, ráadásul nagylány vagy. Oldd meg. Nem főzhetek neked én.

2015. jún. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
52%
Hülyegyerek... :D
2015. jún. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Nem egyszeri alkalom volt . Es azert akadtam ki mert nem ettem semmit egész nap es tényleg SEMMI nem volt a hűtőben . De végül megoldottam magamnak es főztem lecsot .
2015. jún. 23. 18:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!