Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegánok, és azok között az...

A vegánok, és azok között az állattartást leginkább ellenzőbbek a nem feltétlenül étkezési célra való állattartást is elítélik?

Figyelt kérdés

Gondolok itt ilyenekre hogy:

-vakvezető kutya

-méhek(csak annyi mézet vesznek el tőlük hogy télre nekik is maradjon az élethez)

-lovaglás

-kereső/mentő kutyák

-őrző védő kutyák


Tehát ez mind kihasználásnak számít? Az állatok rabszolgasorba taszítása?

Ezekben a példákban nem az állatkínzókról beszélek hanem azokról akik a fenti tevékenységeket teljes hozzáértéssel végzik ahogyan a nagy könyvben meg van írva és az állatok minden állatorvosi ellátást megkapnak


2014. nov. 28. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Vegán ugyan nem vagyok (lakto-ovo vega csak), de ezek közül csak a méhek vannak kizsákmányolva, a többi állat szerintem élvezi amit csinál
2014. nov. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt el tudod mondani hogy konkrétan miért vannak kizsákmányolva és miért nem nevezhetjük ezt a kapcsolatot szimbiózisnak?
2014. nov. 29. 10:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Mert ez csak nekünk előnyös, a méheknek már nem. Maguknak gyűjtik a mézet, hogy télen legyen mit enniük, mi meg egyszerűen lenyúljuk tőlük, és értéktelen cukorsziruppal "kárpótoljuk" őket. [link]
2014. nov. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A méhek lakását évmilliók óta mindig fosztogatta valami. Például a méhészborz és a medvék. Ez a természet rendje. Az ember szintén mézrablással kezdte, méhtartóként folytatta és mára már általános lett a méhtenyésztés.

A fekvő kaptárak gazdáinak gondja van arra, hogy pergetéskor minél kevesebb fiasítás pusztuljon el. A korszerű rakodókaptárak használatánál a fiasítást semmi kár nem éri. Ma már a kifejlett méheket is tökéletesen el lehet távolítani a pergetésre kerülő keretekről, fiókokból. A méhecskéket féltő jó szándék a mához képest pár száz évvel elkésett.


Való igaz, hogy a méhek nem nekünk dolgoznak, és mi mégis alaposan kivesszük a részünket a tartalékjaikból. A tehén sem nekünk, hanem a borjának termel tejet és mi mégis többet fejünk tőle, mint amennyit a borja kap. Önös érdekünk miatt olyan tőgyre nemesítettük ezt a háziállatunkat, hogy azzal a szabad természetben nem is élne meg. A méheknél ilyen szervezeti torzulást nem okoztunk.

A Kárpát-medencében sohasem élt ennyi méhcsalád mint manapság: km2-ként több mint 7. És ezek a mai családok nagyobbak, népesebbek mint az egykori ligeterdők faodvainak lakói.

Lényeg: hogy a méhész nem teszi tönkre a birtokában lévő méhcsaládokat, sőt, gondosan kezeli azokat; hordásszegény időben még etetni is képes; mindenkor biztosítja a jó minőségű ivóvizet, emellett olyan kiváló termékeket hoz létre, mint a méz, a virágpor, a méhkenyér, a méhviasz, a méhpempő, a méhméreg és a propolisz. Ezek szakszerű alkalmazása az emberek millióinak biztosít fenntartható egészséget.

A méhész pedig elősegíti a méhanya utódainak teljes számú és teljes értékű kifejlődését.


"De ha mindez még nem vette volna el az emberek kedvét a méztől, gondoljuk csak meg, hogyan készül. A méh a szájába veszi és lenyeli a nektárt, aztán felöklendezi, és ismét megrágja, ez a folyamat többször ismétlődik. Nem éppen gusztusos."


Én spec egyáltalán nem undorodom tőle, a méh az emberhez képest egy sokkal tisztább és magasztosabb élőlény...virágról virágra szál, nem úgy mint a legyek vagy egyéb más rovarok..ezért semmi bajom nincsen a méh nyálával.


Lényegesebb dolgokat írtam ki, ez a forrás:


[link]


Én elolvastam amit te linkeltél vannak abban is igazságok és úgy tűnik ebben is, ezért méltán állíthatjuk hogy az igazság valahol a kettő között van.

-hozzáértő méhész aki szereti a méheket

-aki nem nagy vállalatban termel mézet

-aki igazi mézet hagy télen a méheknek nem pedig cukorszirupot

-méh populáció tudatos növelése


Ezért talán nem jó ennyire feketén is fehéren gondolkodni, talán mind kettő fajnak származhat némi előnye ebből a kapcsolatból.

2014. nov. 29. 13:27
 5/7 anonim válasza:
Nincs gond nagyon eggyikkel se, de a nagyüzemi méhtartás nem jó.
2014. dec. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A méhek pont azért kezdtek egyre inkább "kipusztulni", mert már annyira manipuláltuk őket, hogy szinte képtelenek emberek nélkül életben maradni. Szóval igen, a háziméh által termeltetett majd ellopott méz elítélendő. És minden más állattartás, ahol az állatokat a több haszon érdekében manipulálják. Pont emiatt elsősorban, mert már nem ugyanazok az állatok, mint a kezdetekkor. Hanem elfuserált, túltenyésztett példányok, akiknek jó része nem lenne képes a természetben életben maradni nélkülünk. A kutyák is ilyenek. Bűn ennyire függővé tenni egy állatot, még akkor is, ha nem rossz szándékkal tesszük.
2014. dec. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 dorcsuu ***** válasza:
Más a szimbiózis ès más a kizsákmányolás. Minden vegán eldönti hogy ő neki hol a határ. Én például fogyasztok mézet, mivel úgy gondolom hogy a méhtartás semmilyen módon nem kínozza az állatot, és mivel hagynak nekik elég mézet, a kizsákmányolás részt is megkérdőjelezem. Persze a nagyüzemi méhtartás már nekem se szimpatikus.
2015. márc. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!