Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vega lányok! Ha terhesek...

Vega lányok! Ha terhesek lesztek, akkor ennetek kell húst. Ti hogy reagáltok erre?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, 1 éve nem eszek semmilyen húst. tudom, korai még ezen gondolkodni, de inkább előbb, mint később.:)

ha terhesek lesztek, akkor visszakell szokni a húsra, hogy a picinek minden vitaminja (stb.) meglegyen, nem?



2013. júl. 30. 19:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
25%

Ez így igaz, ilyen hóbortok miatt nem lehet más életét veszélyeztetni.

Nem csak nem etikus, de szélsőséges esetben ez akár kiskorú veszélyeztetése is lehet, ami szabadságvesztéssel büntethető.

2013. júl. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
14%

Nemtom... szerintem a gyerekemért ennyit megtudok tenni.

1éve vagyok vega 17L

2013. júl. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
19%

A minap volt egy rádióműsor gyermeknevelés, szoptatás stb. egy vega anyukának hiába volt bőven teje, az orvosai letiltották a szoptatásról és úgy vette a normál anyatejet a babájának.

Nem volt hajlandó az életmódján változtatni még a baba érdekében sem.

elgondolkodtató... a dohányzókat kiközösíti a társadalom is lassan, a másképp étkezőket tolerálják.

sem vega, sem dohányos nem vagyok.

2013. júl. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
23%
Egyik ismerősöm vega, terhes lett, most újra kell ennie húst, de ennyit egy anya szerintem is megtehet a babájáért.
2013. júl. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
13%

tudom, korai még ezen gondolkodni, de inkább előbb, mint később.:)

12 evesen lettem vega es tobb mint 15 evig az voltam...

aztan tortent valami az eletemben es valtoztattam es ujra eszek hust...

meg fiatal vagy mire oda jutsz, hogy gyereket vallalj, szoval addig barmi tortenhet, erhetnek valtozasok az eletben amik megvaltoztatjak a felfogasodat a dolgokrol, szoval ezen szvsz meg raersz agyalni :)

2013. júl. 31. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%

Ha valaki vegaként vagy vegánként nem egyoldalúan táplálkozik, annak nem lesznek hiánybetegségei, és terhesen sem kell húst ennie. Érdekes módon pl. Angliában vagy Németországban (én most itt élek) teljesen elfogadott ez az életmód, és az orvosok sem ijesztgetik fogyatékos gyerekkel a szülőket, mert ma már tanulmányok százai bizonyítják, hogy alaptalan a félelem. Egyedül a B12 vitamin az, ami terhesség alatt pótlásra szorulhat, de minden más tápanyagot és vitamint növényi táplálékból is fedezni lehet.

Sajnos Magyarországon ebben a tekintetben még "elmaradottak" vagyunk, ahogy pl. állatvédelem terén is.

2013. júl. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
én is úgy vélem hogy a baba érdekében ezt meg kell tenni minden ilyen nőnek
2013. júl. 31. 18:28
 8/20 anonim ***** válasza:
19%

Megint az elvakultak azt is lepontozzák, aki csak egy rádióban elhangzott hírt leírt.

eddig azt hittem csak a kutyások tudnak acsarkodni egymásra, de a vegetarianizmus topik komolyan már azokhoz hasonló.

itt ha nem ért velük egyet valaki, azt porig alázzák .

Komolyan, mintha csakis ők - vegák- lennének a világon, és más mindenki hülye, és közellenség.

Szép kis hozzáállás mondhatom... Semmi tárgyilagosság, csak elvakultság.

2013. júl. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
86%
Talán nem szeretik, hogy olyanok ijesztgetnek másokat a vegetarianizmus káros hatásaival kapcsolatban, akiknek halvány gőzük sincs az egészről. Ha lenne, nem írnának ekkora butaságokat.
2013. aug. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
88%

Miért kellene, ha egyszer a vegetáriánus életmóddal minden szükséges tápanyaghoz hozzájut a baba? Miért kellene zsírral, zselatinnal, rákot okozó vörös húsokkal tömnöm, hogy károsodjon a magzat?


Ne haragudj, de ez egy 200 éves orvosi felfogás, hogy húst kell enni. Manapság egy orvos sem fogja azt mondani, hogy kezd el enni, ha terhes leszel, mert egyrészt többévnyi nemfogyasztás után a szervezet meglehetősen intoleráns lesz a hússal szemben, és komoly rosszulléteket okozhat, másrészt egyszerűen szükségtelen, ha normálisan étkezel egyébként (értsd: nem szójavirslin meg ilyen szarokon élsz, hanem normálisan fogyasztasz gyümölcsöket, zöldségeket, tejtermékeket!).

2013. aug. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!