Amelyik növényből tea készíthető, azt lehet nyersen is fogyasztani?
Egy részüket lehet nyersen fogyasztani, van, amit csak forrázva/fözve (mert nem emészthetö nyersen), de van, ami úgy sem jó, mert fás, kemény az, amit használnak (pl. kutyabengekéreg)
Általában mit füszerként használnak, azt lehet nyersen is fogyasztani, de kivételek vannak.
Nagyon sok növény, gyógynövény, fűszernövény fogyasztható nyersen.
Rengeteget használunk mi is (családom és én).
Vigyázat! Oda kell ám figyelni, hogy mit ne egyél meg, mivel vannak olyan növények, amelyekről nagyjából az feltételezhető, hogy fogyasztható, de nem az. (Például a paszternák levele.)
Ajánlom a figyelmedbe a gyógynövényekkel foglalkozó könyveket, mert azokban általában fel vannak sorolva a mérgező, illetve ehető növények.
A pongyola pitypangról (gyermekláncfű) gyerekkoromban mindenfelől azt hallottam, hogy mérgező, de kiderült, hogy nem is az. Minden része fogyasztható nyersen, sőt, úgy igazán hatékony - mivel gyógyító hatása is van.
Azért vigyázz azzal, hogy melyik növényből mennyit eszel meg nyersen. Például a valeriana officinalis (macskagyökér) erős hatóanyagot tartalmaz. Erős nyugtató hatású, természetes szedatívum.
Vannak még olyan növények is, amelyek nyersen például "kábulatot" okozhatnak - ezekkel érdemes vigyázni. Ezekről a növényekről "A szerelem füveskertje" című könyvben tudsz tájékozódni.
Csalán is ehető nyersen. Maria Treben gyógynövényekkel foglalkozó könyvében is utána tudsz ennek nézni. (A könyv címe: Egészség Isten Patikájából.)
A parlagfűről is sokan mondják, hogy gyógyászati célra is alkalmas, a Debreceni Egyetem Agrárcentruma is folytat kutatásokat a parlagfűvel kapcsolatban.
És:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!