Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ekadasi? Betartja valaki?...

Ekadasi? Betartja valaki? Ilyenkor nem esztek egész nap semmi? Ha tejet vagy paradicsomlét iszom nem hágom át ezt a böjtöt?

Figyelt kérdés
2011. febr. 14. 10:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok benne teljesen kompetens, de úgy tudom, hogy ilyenkor a gabona féléktől kell tartózkodni.
2011. febr. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ekadasi a holdtölte és az újhold utáni 11. nap, amikor is a bűn személyisége (pápa purusa) a gabonába száll. Ezért a bhakták nem esznek gabonát és hüvelyeseket ezen a napon. Kerülni kell tehát mindenféle gabonát (rizs, búzaliszt, zab, stb.), a hüvelyeseket (dál, zöldborsó, zöldbab, csicseriborsó stb.), a szezámmagot és a kukoricát is. A gabona helyettesítésére alkalmas a hajdina, a szágó (tápióka) és a gesztenyeliszt.
2011. febr. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 rondakutya válasza:
0%

Inkább egyél normálisan. Mellesleg ha nem tudnád isten nem létezik ahogy pokol, sátán és menyországsem.

Ergo az egyház és ezzel együtt minden hülyesége is felesleges buta, primitív dolog.

Tehát aki hisz benne:................

2011. febr. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves előttem szóló, ez meglehetősen primitív válasz, több okból is. Valszeg nem vagy vmi tanult ember, ha még a kérdést sem érted. Nem az volt a kérdés uis, hogy létezik e Isten. Ne aggódj, vannak még esti iskolák, ahol befejezheted az általános iskolát.
2011. febr. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19%
ne egyél semmit egy évig utána semmi gondod nem lesz ezzel a problémáddal te ökör
2011. febr. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igazán hasznos válasz :) köszönöm! Bár kissé primitívnek képzellek!
2011. febr. 20. 10:44
 7/10 anonim ***** válasza:
nem csak Te, hanem én is. Már hogy primitívnek képzelem. De ez nem is képzelet kérdése, hanem az is.
2011. febr. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Az a primitív, aki még a XXI. században is azt hiszi, hogy holmi gonosz szellemek vagy miacsudák belebújnak minden ételbe, és ezért nem szabad őket megenni.

Az a primitív, aki azt sem tudja, hogy miben hisz. Ha tényleg lenne róla fogalmad, hogy mi ez az ekadasi, akkor tudnád hogy mit nem lehet enni. (Mellesleg a google a barátod.)

Az a primitív, akinek egy hangyához sem viszonyítható az intelligenciája. (Kimondottan okosak amúgy a hangyák, szóval ez nem akkora sértés mint amekkorának sokan gondolják.) Ha tudod hogy mit nem szabad, akkor abból egyenesen következik, hogy mit lehet. Ami azt illeti paradicsomot ehetsz pukkadásig, ehetsz répát retket, mogyorót nemtom. A hülye indiaiak lehet nem is tudták hogy van olyan.

De mondom a google a barátod! Beirtad volna hogy Ekadasi oszt Jó napom van! Rögtön kiadja ezeket a fekáliásvizetivóhagyományokat.

Mee' isszák!

De a tárgyra visszatérve, attól, hogy az utolsó pár sorban olyan hangnemben meg stílusban írtam mint ahogy, attól még nem vagyok primitív. Mellesleg általában a primitív emberek szokták elkezdeni a 'primitív' szó dobálózását, mert azt hiszik, hogy aki földműves paraszt, eszi a szalonnát meg a hurkát, rendesen dolgozik, néha feljön az internetre, az nem ér annyit, mint az unatkozó pesti barom, aki nem tud mit kezdeni magával, ezért holmi sz... sza... khmm... ürülékivó banda logikát nélkülöző hagyományait próbálja majmolni a mekje előtt. (Ami egyébként csak azért fogy, mert a sok buz... khmm hülye nem szereti a PC-t, mert az "nem jó". Mellesleg.)

De ezeknek az embereknek a primitívségét az is bizonyítja, hogy egy egyébként nyugodt embert is ki tudnak hozni a sodrából. Bezzeg egy kutya vagy egy szúnyog(!!! Tudjuk milyen idegesítőek ezek az egyébként őskori szintű primitívséggel rendelkező állatok.) nem tudja elérni ezt a hatást.


Valaki aki most kapcsolódott be a "vitába".

2011. febr. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"Akik szüntelen odaadással és szeretettel szolgálnak Engem, azoknak megadom azt az értelmet, amellyel eljutnak hozzám."


Figyelj, csupán egy kérdést tettem itt fel, ahová használható válaszokat vártam! Akik így tettek, köszönöm!

Aki pedig butaságnak tartja, és elkezd köpködni rá, hol ott én egy szóval sem mondtam hogy egy egyszerű paraszt... mert én sem Pesti vagy hol mi nagy városi volnék! Gyakorlok egy hitet, mert boldoggá tesz! Te pedig gyakorolsz mást...ettől még nem kell jelzőkkel illetni minket! Tudod Te miről beszélsz egyáltalán?

2011. febr. 22. 07:31
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is azt a hitet gyakorolom, amit a Kérdező. Kikérem magamnak, hogy így viselkedj és így beszélj olyan emberekről, akiket nem is ismersz. Vélhetően senki nem kért rá, h fölöslegesen oszd az észt, még azt a maradékot is elosztod, amid van. Mi lesz így veled?
2011. febr. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!