Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha mosatlanul eszek gyümölcsöt...

Ha mosatlanul eszek gyümölcsöt vagy zöldséget úgy bevihető elegendő B12 ?

Figyelt kérdés
Tudom hogy így el lehet kapni mást is, de falun élek és gyerekkorom óta szoktam így megenni a növényeket, nemhiszem hogy olyan nagy baj lehetne belőle. Szóval így megoldható a B12 bevitel ha nem eszünk állati termékeket?
2021. jún. 16. 22:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
37%
Az öt agyoniskolázott, aki lepontozta a 7-es választ, mesélje már el, hogy kerül a húsba a B12 vitamin. Én is tanulnék már valami újat.
2021. jún. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
56%

"Ruminants acquire vitamin B12, which is considered an essential nutrient, through a symbiotic relationship with the bacteria present in their stomachs. In aquatic environments, most phytoplankton acquire vitamin B12 through a symbiotic relationship with bacteria, and they become food for larval fish and bivalves."


pl. így. nem injekciózással, mint, ahogy egyes elvetemült állatok gondolják.

2021. jún. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ, még a haszontalanokat is :D

Úgytűnik csak a 9-es értette meg mit szeretnék kérdezni, ezért neked külön köszönet.

Mivel a B12-t a talajban található baktériumok termelik, ezért gondoltam arra, hogy ha húst és egyéb állati származású dolgokat nem eszek, akkor a földről felszedett ételekből bevihetném-e ezt a vitamint?! Az állatokba is természetes úton a legelésből és az ő vizükből kerül be, manapság meg gondolom a tápokba is beleteszik amivel etetik őket. Erre voltam csak kíváncsi.

2021. jún. 17. 15:50
 14/17 anonim ***** válasza:
90%
Én régebben azt olvastam erről hogy sok vegán reménykedett ebben, de megvizsgálták, és elvileg nem lehet elegendő mennyiségű b12 vitamint így bevinni. Sajnos természetes úton ma már így nem lehet.
2021. jún. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Sunshinedoll ***** válasza:
52%

Ha otthoni vagy bio termés, és nincs minden sz-rral levegyszerezve, akkor komoly bajod nem lesz tőle, és valamennyi B12-őt kapsz, igen.


Az állatok is a földben élő mikróbákból kapják, nem maguk állítják elő.

2021. jún. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Minden valamire való vegán dietetikus azt ajánlja, hogy a b12-t vitamin formájában pótoljuk.
2021. nov. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

16


Nem értik, hiába mondod nekik

2021. nov. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!