Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » 1kg kávébab kb mennyi kávéhoz...

1kg kávébab kb mennyi kávéhoz elegendő?

Figyelt kérdés

2019. aug. 12. 07:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 140 gépi eszpresszó kávéhoz.
2019. aug. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%
Nekunk daralos a kavefozo. Zacc multkor egy fozes utan kb 30 g volt. Annak van gondolom viztartalma is vmilyen szinten. Na azt viszont nem neztem meg h mennyi. Vegyuk 25 g-nak, h konnyu legyen szamolni. 40 adag kave daralos kavefozoben, kotyogosnal sztem x 3 kb, tehat 120 lehet.
2019. aug. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy automata gépi eszpresszó kávé lefőzéséhez kb. 7 gramm őrlemény kell (Ez a szabvány olasz eszpresszó).

Ezt 1-2 gramm eltéréssel lehet növelni,vagy akár csökkenteni a gép beállításai szerint.

(Nem a nedves zaccot kell mérni,hanem a száraz őrleményt.)

2019. aug. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer számoltam darálós gépemnél és azokkal a beállításokkal 124 jött ki, azaz 8g/adag.
2019. aug. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy adag kávéhoz egy átlagos gép elvileg 8g kávét használ. Tehát 120-140 adag között lesz. A kapszulás csodák viszont 5.5g-ot tartalmaznak kapszulánként. Tehát technológia és ízlésfüggő is. Ha lassabban főzöd, akkor erősebb és csersavasabb lesz a kv. Ha apróbbra darálod, akkor is több csersav oldódik ki. A robusta kv-k erősebbek, abból kevesebb is elég lehet, mint az arabicából. A kotyogós kv-k is olyan 8g körüliből készülnek. Ha 2 zemélynk főzik, akkor mondjuk 12-14g kell.
2019. aug. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!