Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha mosatlanul eszek gyümölcsöt...

Ha mosatlanul eszek gyümölcsöt vagy zöldséget úgy bevihető elegendő B12 ?

Figyelt kérdés
Tudom hogy így el lehet kapni mást is, de falun élek és gyerekkorom óta szoktam így megenni a növényeket, nemhiszem hogy olyan nagy baj lehetne belőle. Szóval így megoldható a B12 bevitel ha nem eszünk állati termékeket?
2021. jún. 16. 22:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%

A koszban biztosan nincs B12, de a gyümölcsökben sem.


[link]

2021. jún. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Igen
2021. jún. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nyugodtan mosakodhatsz gyümölcsevés előtt, ugyanannyi vitamint fogsz bevinni
2021. jún. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%

Én sem értem, hogy miért gondolod, hogy a zöldség-gyümölcs mosatlansága bármit is változtatna a B12-tartalmán(ak a hiányán).


Szedj vitamint.

2021. jún. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%
Nem a koszos (mosatlan) az ajánlott, hanem a kukacos, abban van B vitamin és még minimális fehérje is.
2021. jún. 17. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
30%
Tök mindegy, hogy megmosod-e, mert a zöldségek NEM TARTALMAZNAK b12-őt. A vegánok ezért bukják el a dumájukat, hogy ők élnek természetesen, mert ez lehetetlenség. Táplálék kiegészítő nélkül nincs b12-jük, de ezt nem szeretik hangoztatni.
2021. jún. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
30%
Arról pedig a vegán ellenesek feletkeznek meg, hogy a húsban is azért van B12, mert mesterségesen adják hozzá, például injekciózással. Tehát ők sem élnek természetesebben.
2021. jún. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
56%

7: Ha jól értelek akkor SEMMIBEN nincs természetesen B12. Elég hülyén alakult akkor ki az ember ha olyan valamire van szüksége hogy megegye amit nem tud megszerezni. :D

Meg mindenki kiméricskélik a szurit, hogy sertésmáj akkor 60 µg/100 g, sertésnyelv akkor 0,8 µg/100 g, Lazac akkor 5 µg/100 g. Már a halászhajót ahogy veszik ki a halat a tengerből, már nyomják is. Hihető.

2021. jún. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%

Hú, emberek, olvassátok már legalább utána a dolognak, mielőtt hülyeségeket mondtok.


A kérdező arra utal, hogy B12-t a természetben a talajban élő baktériumok termelik, és az emberek évszázadokig jutottak hozzá ehhez a vitaminhoz úgy, hogy valamennyire mosatlanul-héjastul ették a zöldségeket. Nem véletlen, hogy a hagyományosan vega/vegán kultúrák sem haltak éhen.


A haszonállatok szintén így jutottak B12 vitaminhoz, amire a 7-es céloz, az pedig az, hogy az ipari termelés mára teljesen kiürítette a talajok nagy részét, a B12-ből pl. már nincs benne elegendő, ezért injekciózzák vele a haszonállatokat.

2021. jún. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%

#8

A 9-es leírt mindent. Amikor kialakult a szükséglet a B12-re, akkor még volt a vízben, talajban, ezáltal a növényekben, állatokban is természetes forrásokban. Egyébként a B12 hiány nem egy vegán betegség, rengeteg vegyes étrendű ember is szenved benne.

2021. jún. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!