Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Tudnátok adni néhány ötletet...

Tudnátok adni néhány ötletet szójakockához, illetve magas fehérje tartalmu ételt mondanátok? Szeretném kipróbálni, mi lesz, ha kiveszem a húst a táplálkozásomból. Eleve nem eszem sokat.

Figyelt kérdés
szóval naponta egyszer eszem húst, csirkemellet, a többi táplálékom azok, zöldségek, gyümölcsök és amit szeretek nagyon az a zabpehely és ebből szoktam reggelire pancake-et csinálni banánnal tojás nélkül és eszem juharsziruppal vagy lekvárral, szóval eleve nem a hús/állati eredetü ételek teszik ki a táplálkozásom nagyrészét, viszont sportolok hobbi szinten, ezért szoktam nagyobb mennyiségben ebédre enni sima sült csirkét. namost ezt szeretném kiváltani és kipróbálni, milyen ha nem eszem húst egyáltalán. nem célom teljesen leállni örökre, de érdekel milyen hatással lenne a szervezetemre.
2020. ápr. 27. 17:35
 1/8 A kérdező kommentje:
ja és az kimartadt, hogy tejterméket és tojást (undorodom tőle) egyáltalán nem fogyasztok. fehérjéim több mint a felét eleve zabpehelyből és zöldségekből viszem be, a hús csak az a plusz, ami kell, hogy meglegyen a napi 130-140 grammnyi fehérjém.
2020. ápr. 27. 17:37
 2/8 anonim ***** válasza:

Én rengeteg túróval, kefírrel, joghurttal helyettesítem a húst, de azt írod hogy nem szereted a tejtermékeket.

Esetleg ezen az oldalon nézelődj, elég jól le vannak írva

[link]

2020. ápr. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A hüvelyesek a másik fő növényi fehérjeforrás: lencse, bab, sárgaborsó. De gabonával vagy olajos maggal kell párosítani őket, mert nincs meg bennük az összes esszenciális aminosav, ami felszívódási problémákhoz vezet.


A szójakockából pörköltet lehet készíteni (bő vízben megfőzöd, utána ugyanúgy jársz el, mint a hússal), de simán beledobhatsz párat a levesbe, én azt is szoktam.

2020. ápr. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
és a szójához is kell gabona, vagy olajos magvak? az tuti, hogy a zabpehelyből biztosan felszívódik nekem a fehérje, az bevált dolog.
2020. ápr. 27. 18:58
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Szójakockából csak úgy érdemes bármit is előállítanod, ha valami fűszeres (általad kedvelt) páclében áztatod legalább egy éjszakát. Ha nem teszed, olyan, mintha hungarocellt rágnál
2020. ápr. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"mert nincs meg bennük az összes esszenciális aminosav, ami felszívódási problémákhoz vezet."

ez nem teljesen így van: a felszívódási probléma az, amikor vmi nem szívódik fel.

ha nem egy étkezésre eszed az összes aminósavat, akkor legrosszabb esetben nem jutsz hozz az összeshez, de szerencsére a szervezet okos és összerakja.


olvass vegán sportolókról, erőemberekről, akik egyáltalán nem fogyasztanak állati fehéréjt és köszönik jól vannak.

ha ragaszkodsz a rengeteg fehérjéhez, próbáld ki a növényi fehérjeport, rizsből vagy borsóból készül.

de ehetsz kendermaglisztet is, pl zabpehelyhez, vagy palacsintába, fehérje dúsításnak.

a szóját ahogy írták, áztasd be, ízesítsd. de teljesen ki lehet hagyni, nyugi, jutsz elég fehérjéhez anélkül is.

2020. ápr. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt mondod, a fehérje beviteled nagy részét most is a zöldségek és gabonák teszik ki. Ha ezek mellé minden nap fogyasztasz valamilyen hüvelyest, vagy abból készült terméket (tofu, hummusz, pástétom, stb.), akkor elegendő fehérjét fogsz bevinni a sportoláshoz. Kipróbálhatod a szóját, de nem szükséges. Fontos, hogy erősebben ízesítsd, mint a húst.


Hüvelyeseket és olajos magvakat akár minden étkezéskor fogyaszthatsz. A sült ételek, pl. a reggeli palacsintáid kiegészíthetők néhány kanál csicseriborsó liszttel. A zabkása vagy tejberis pürésített natúr fehér babbal. Ha joghurtot vagy kávét fogyasztasz, csináld szójatejjel. Készíthetsz belőlük szendvicskrémet, tésztaszószt, ragukat. Így sokkal változatosabb lesz az étrended, mintha csak a hagyományos hüvelyesekből készült ételeket ennéd, például bablevest borsófőzelékkel.

Ha eddig nem fogyasztottál gyakran hüvelyeseket, akkor fokozatosan vezesd be az étrendedbe, különben puffadást okoznak.


Ha még így is aggódsz, használhatsz növényi fehérje port, és ne felejts el B12 vitamint szedni! Olvass utána a növényi étrend gyenge pontjainak, hogy el tudd kerülni ezeket.

2020. ápr. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"mert nincs meg bennük az összes esszenciális aminosav, ami felszívódási problémákhoz vezet."


"ez nem teljesen így van: a felszívódási probléma az, amikor vmi nem szívódik fel."


Lehet, hogy elavult, de én 15+ éve az általános iskolában háztartástan órán azt tanultam, hogy ha az aminosavak nem megfelelő arányban vannak jelen az ételben, akkor a felszívódásuk ahhoz az aminsavhoz igazodik, amiből a legkevesebb van. Még egy ábra is volt hozzá a könyvben, egy különböző hosszú deszkákból összeépített vödörszerűség, és a legrövidebb deszkánál folyt ki a víz. A könyv szerint ezért kell a fehérjéket komplettálni, hogy az arányt kijavítsuk.

2020. ápr. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!