Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért ilyenek a vegánok?

Miért ilyenek a vegánok?

Figyelt kérdés
Jelenleg érdeklődök a téma iránt, ezért csatlakoztam egy vegán csoporthoz. De hihetetlen volt az szélsőség és ellenszenv amit ott tapasztaltam, picit másképp gondoltam valamit és emiatt normális nem troll kérdéseket tettem fel (Facebook csoport adminisztrátora jóvá is hagyta), erre csak a támadás jött meg sem próbálták válaszolni kérdésemre... Csak az a jó amit a vegánok mondanak...
2019. nov. 11. 06:54
1 2
 1/11 anonymousreview60 ***** válasza:
65%

1. Rengeteg ember amikor valami érzelmi gondja van, választ egy szélsőséges eszmerendszert, aminek a "Minket üldöznek, de mi összetartunk" érzése részben pótolja az érzelmi hiátusukat.

2. Az adott időben szélsőségesnek számító eszmére az eleve szélsőségesebb emberek fogékonyabbak. A vegánság most kicsit olyan állapotban van, mint isz. 100 körül a kereszténység.

3. A szélsőségesek eleve gyakrabban hangoztatják a hitetlenekkel szemben a nézeteiket. Az átlagemberek kompromisszumra törekszenek.

Ezek együttese eredményezi, hogy nagyobb mértékben látod a szélsőséget, mint a többit.

2019. nov. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Persze volt olyan komment is, ami megértette álláspontom és mondta hogy ez így rendben van stb. Meg csináljam ahogy érzem de ez a kisebbség volt
2019. nov. 11. 07:13
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretnél egy (asszem elfogadó) vegánnal beszélgetni, írj nyugodtan
2019. nov. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg normális infókat akarsz, akkor itt nézd végig a vegán kérdéseket és azoknak írj, akik vegánként nem az agresszív kategóriába tartoznak.

Van néhány, aki kifejezetten nomrális, segítökész, de elég sok olyan is, aki csak fröcsög meg mindenbe beleköt, és csak a propaganda jön a válaszaiból.

2019. nov. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Ez nem a vegánok jellemzője, hanem általában az embereké. Akármilyen csoportot nézel, legyen az autós, gyerekneveléses, állatos, stb. Elsősorban azok kommentelnek, akik mindenkinél jobbnak érzik magukat, és ezt muszáj éreztetniük másokkal is. Minden online közösségben ezek a rosszindulatú, agresszív, mindenben legjobb emberek a hangadók, a csendes többség pedig nem süllyed arra a szintre, hogy vitába keveredjen velük. Nagyon ritka, hogy a moderátorok nem hagyják, hogy így legyen, és mivel egy vegán csoportban általában rengeteg a troll, emellett talán idejük sincsen azt figyelni, hogy a megrögzött "vérvegánok" hogyan alázzák meg az érdeklődőket.


Nem csak az jó, amit a vegánok mondanak, hiszen sok témában a vegánok között sincs egyetértés. Mindenkinek lehet véleménye például arról, hogy rossz-e a házi tojás, el kell-e kerülni a mézfogyasztást, a pálmazsírt, az avokádót, stb. Van, aki szerint az alkalmankénti tojásfogyasztás is belefér, és van, aki már az egzotikus gyümölcsök fogyasztását sem tartja vegánnak. Ez ne tántorítson el, ha érdekel a vegánság.


Rengeteg vegán blog van, ahol olvasni tudsz a témáról. Ezek között is vannak szélsőségesebbek, de ezek mind moderált tartalmak, ezért ha nem veszel készpénznek minden egyes szót, ezeket is jó elolvasni.

Ha kérdésed van, szerintem is írj valakinek, aki a kommentek alapján szimpatikus neked.

2019. nov. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb Facebook csoport ilyen, témától függetlenül.

Én az egyik városi csoportba tettem fel egy talált holmit, szarrá oltottak idióta kommentekkel, pedig tényleg csak segíteni szerettem volna.

Az emberek ilyenek, unatkoznak, a neten lógnak és kiélik a frusztrációjukat.

A vegàn csoportok valóban elég gazisak, de ez nem jelenti azt, hogy a vegànok is azok.

Rengeteg normális, segítőkész vegànt ismerek, akik normális hangnemben beszélnek, nem oktatnak ki stb.

Szerintem engedd el a posztast, inkább csak figyelj és tanulj a posztokbol, amikből lehet.

Akiknek a neve többször felbukkan és nagyon rossz indulatu, azokat tiltsd le nyugodtan. Én nem is bosszantom magam ezeket, tiltom és nem látom többet az ostobaságait.

Ami olyan komment, azt tudod jelezni a Facebook felé és törlik illetve figyelmeztetést és akár tiltást is kap.

2019. nov. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%

"Miért ilyenek a vegánok?"

Milyenek?

A kérdésben semmi konkrétum nem hangzott el.

Mi volt a kérdés amit feltettél?

Milyen topikban?

Mik voltak azok a válaszok, amiket te támadásnak véltél?

Kérlek, válaszolj ezekre a kérdésekre.

2019. nov. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok fb csoport ilyen, mindegy is, hogy mi a téma.

Én szerencsére eddig csak segítőkész, jó fej vegánokkal beszélgettem.

2019. nov. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
16%
A veganizmus gyakran együtt jár egyéb mentális problémákkal.
2019. nov. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%

#9

Erről tudnál egy hiteles kutatást, forrást linkelni?

Vagy csak muszáj volt böfizni valami értelmeset? :)

2019. nov. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!