Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hol találok olyan főzelékrecep...

Hol találok olyan főzelékrecepteket, ahol a tejszínt/tejfölt növényi tejszínnel/tejföllel helyettesítik, de mégis ehető marad?

Figyelt kérdés
Most dobtam ki fél kiló zöldbabot mert egyetlen növényi tejföllel sem olyan az íze mint a normál tejfölnek.Eddig csak a zöldborsót tudtam (kókusztejjel) elkészíteni, semmi más nem lett még ehető ízű.
2019. júl. 27. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Ez furcsa, mindig növényi tejszínnel készítem a főzeléket, vagy tejjel mert kisfiam tejfehérje allergiás, és senki meg se mondaná hogy nem igazi tejjel volt :O

Főleg hogy egyféle növényi tejföl létezik, de az szójás és nem játszik nálunk.

2019. júl. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És mondd, mit használsz? Vagy magad készíted? Ha igen, miből, milyen géppel és milyen baktériumkultúrával? Én kókusztejszínnel próbálkoztam, mert a zöldborsóhoz az kifejezetten jó lett, de pl a zöldbabhoz és brokkolihoz nem.
2019. júl. 27. 14:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Én ezt szoktam, legutóbb babfőzelékbe/babgulyásba, borsófőzelékbe én is kókuszosat szoktam, de finomfőzelékbe is ezt a rizseset rakom.

Plusz ha esetleg túl híg lenne én ezt szoktam használni:


[link]


Így nem kell rántást csinálnom soha főzelékhez. De mártásokhoz is olykor bevetem.

2019. júl. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Elöször is szerintem egyetlen növényi "tejszínnel" sem lesz olyan, mint az igazival, jó esetben nem nagyon feltünö a különbség.

Amikor én kezdtem vegán módon fözni, én is beleestem ebbe a hibába.

De nekem sokkal jobban bejön, ha kihagyom a "mütejszínt" és helyette vizet használok a habaráshoz, és kevés ecettel meg füszerekkel ízesítem. Természetesen ez is kicsit más, de legalább nem kell kidobni.

Kisérletezd ki, hogy neked milyen füszerek adnak olyan ízt, amit jó étvággyal meg tudsz enni, de ne ragaszkodj a régi ízhez, mert akkor csak csalódni fogsz.

2019. júl. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

Olyan íze sosem lesz. Tök egyértelmű. Hasonló, de azért egy kicsit más.


Mondjuk előnye is van, mert a vegán helyettesítők fehérjében, vitaminok, ásványi anyagokban gazdagabbak, viszont jóval kevesebb zsírt tartalmaznak, nincsenek bennük tejfehérje, laktóz, hormonok, stb. ami a normál tejtermékekben.


De ha azt várod hogy ugyanolyan íze legyen akkor el kell keserítselek.


Én amúgy házi szója/rizs/kesu/zab tejszínnel vagy tejföllel szoktam főzni, mikor hogy.

2019. júl. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Aldiban lehet kapni szerintem az eddigi legjobb vegán tejfölt: Dr. Oetker Creme vega, én meg nem mondanám, hogy nem igazi tejföl. A szója tejfölt, illetve a kókuszosat én sem raknám főzelékbe, de ez nagyon rendben van. Ez volt az, amikor bejött, a vegánok rohantak kifosztani az Aldit, és pillanat alatt elkapkodták egymás elől, aztán nagy vita lett belőle az interneten, hogy másoknak meg nem maradt. Akkor limitált kiadásban adták egyszeri alkalommal, a balhé óta viszont rendszeresen lehet kapni, mert van rá igény. Amikor még nem lehetett kapni, napraforgómag tejfölt csináltam a zöldbab főzelékhez, páromnak is nagyon ízlett úgy is. Borsófőzelékhez én nem használtam tejfölt régen se.
2019. aug. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2020. máj. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!