Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valakinek van bevált mac and...

Valakinek van bevált mac and cheese receptje?

Figyelt kérdés

Több helyen utána néztem, de mindenhol más alapanyagokból és más elkészítést írtak.

Előre is köszönöm!



2019. máj. 21. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Persze, mert a mac and cheese ugyanolyan népkaja, mint a lecsó vagy a halászlé. Ahány ház, annyiféleképpen készül.
2019. máj. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

Ami nekem a legjobban bevált és a legegyszerűbb. Mi négyen vagyunk, a mennyiség bőven elég.

1 liter tejet felteszek egy nagy kerámia wokban forrni. Közben lereszek kb 25 dkg sajtot. Ez lehet füstölt, cheddar, vagy többféle maradék darabocska lereszelve. A tejet megízesítem, még forrás előtt. Só, bors, fokhagymapor. Amikor a tej forr, beleöntök 0,5 kg szarvacska vagy rövidcső tésztát. Azt az apró macaron tésztát nem igen kapni felénk. Szóval forr a tej, bele a tészta. Kicsit kevergetem, majd takarékra veszem a lángot és lefedem. Pár percenkent /kb 3/ ránézek és belekeverek. Nagyjából 10-12 perc alatt felveszi a tejet. Amikor még egy kicsi tej van rajt. Amikor kicsit szaftos jellege van, akkor hozzákeverem a reszelt sajtot. Gyors mozdulatokkal elkeverem. Ekkor lekapcsolom a lángot alatta. 2 percet hagyom még lefedve és utána már jó is.

Nem bonyolult ez, csak lehet, hogy sokat magyaráztam. A lényeg az arány. Tehát liter tejhez, fél kiló tészta.

Remélem érthetően írtam a receptet. :) Nekem ez a recept azért vált be, mert egy edényben készül minden. :)

2019. máj. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

[link]

Nekem ez vált be.

2019. máj. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2019. máj. 22. 16:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!