Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tej helyett mandulatej?

Tej helyett mandulatej?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy Brownie receptet amibe kellene 9 kanál tej, de nincs itthon és most lehetőség sincs szereznem.

Viszont van itthon mandulatej. Elronhatja vagy jó lesz azzal is, csak kicsit más ize lesz?


2019. márc. 31. 19:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
55%

Ez egy kipróbált recept, nagyon finom, többször készítettem már, biztosan jó lesz mandulatejjel is, csak egyre kell vigyázni, nem szabad túlsütni, mert akkor száraz lesz.

Az viszont igaz, hogy finomabb, ha vajjal készül.


Csokis brownie csoki nélkül

Hozzávalók:

9 ek cukor, 9 evőkanál finomliszt, 4 ek cukrozatlan kakaópor,2 db tojás, 7 ek tej, 7 ek napraforgó olaj

Elkészítés:

A sütőt előmelegítjük 180 fok hőlégkeverés.

Az összes hozzávalót kimérjük, és összekeverjük. Egy 20x30-as tepsit kivajazunk és kilisztezünk, ebbe öntjük a masszát.

Kb. 8 perc alatt kész. Figyelni kell rá, mert ha túlsütjük, kiszárad. Akkor jó, ha ragacsos a közepe.

2019. ápr. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
#11 igen, nekem is ez a recept van meg, csak elírtam a kérdésben a hozzávalót :)
2019. ápr. 1. 19:41
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem fog rajta érződni, én már húst is pácoltam vele (csak az volt itthon), és nem lehetett megmondani, hogy mandulatej.
2019. ápr. 2. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!