Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tej helyett mandulatej?

Tej helyett mandulatej?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy Brownie receptet amibe kellene 9 kanál tej, de nincs itthon és most lehetőség sincs szereznem.

Viszont van itthon mandulatej. Elronhatja vagy jó lesz azzal is, csak kicsit más ize lesz?


2019. márc. 31. 19:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Semmi különbség nem lesz. Mert olyan pici mennyiség.:)
2019. márc. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Noblesse Oblige ***** válasza:
89%

hmmm... bevallom én nagyon szeretem a browniet, de sosem tettem bele semmilyen tejterméket. Se tej helyettesítőt.

Mi a recept?

2019. márc. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

9 ek cukor

9 evőkanál finomliszt

4 ek cukrozatlan kakaópor

2 db tojás

7 ek tej

7 ek napraforgó olaj


Összekeverni a hozzávalókat és kész is. :)

2019. márc. 31. 20:23
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
Hát ez minden csak nem brownie
2019. márc. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Brownie, LoL
2019. márc. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Ez egy sima kakaós kevert tészta, brownieba kell csokoládé is, olaj helyett meg vaj, olyan receptet keress, amiben ezek vannak, de a te recepted is jó lehet, csak cseréld le az olajat és tegyél hozzá még csokit, mandulatej meg teljesen jó minden esetben tej helyett
2019. márc. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

Édességben nyugodtan lehet helyettesíteni a tehéntejet növényi tejekkel, amilyennel jól esik :)


Persze sós ételeknél is, de ott azért jobban át kell gondolni, kókusztejet főzelékhez pl nem használnék :) De egy semleges ízű zabtejet simán.

2019. márc. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%

Most akkor 9 vagy 7?


"edd a tortát, még bedobok egy fél vodkát..." 😀

2019. ápr. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%
Brownie-ba nem kell ennyi liszt!!!
2019. ápr. 1. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

Ez nem brownie. A brownieba csoki, vaj, tojás, cukor és kevés kakaópor illetve kevés liszt kell.

Ami írtál valami kakaós kevert tészta, ami sem allagban sem ízben nem hasonlìt rá.

De egyébként nyugodtan hasznalhatsz növényi tejet is recepteknèl, a legtobbnel működik.

2019. ápr. 1. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!