Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Zabfalatkák házilag?

Zabfalatkák házilag?

Figyelt kérdés

Zabfalatkák házilag


Ha te is imádsz kekszet rágcsálni, akkor ez lesz a kedvenc új nasid! Karikázz fel néhány banánt, törd pépessé, és vágj fel néhány kocka magas kakaótartalmú étcsokit. Adj hozzá 3-4 kanál zabpelyhet, egy fél bögre mandulatejet, az így kapott mixet pedig alaposan dolgozd össze. Kanál segítségével adagold el egy tepsiben, majd süsd őket 180 fokon 15 percig.

_________________________

Mit gondoltok erről a receptről?És szerintetek a mandulatejet lehet helyettesíteni hagyományos tehéntejjel? +Hol szerezhetnék mandulatejet, ha nem?:)



2015. máj. 30. 07:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem nyugodtan tehetsz bele sima tejet is. Valószínűleg a szerző valamiért el akarta kerülni a tejet és talán a tojást is.
2015. máj. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és szerinted nem lesz más az állaga nélküle, vagy valami? mert még nem használtam mandulatejet, nem tudom milyen.köszönöm a választ:)
2015. máj. 30. 07:58
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A Tescoban van mandulatej, 800 forint egy litykó.
2015. máj. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanolyan lesz sima 1,5 %-os tehéntejjel is, mint bármelyik növényből kinyert italból.

Tejnek nem nevezhető (nem is engedik) , de létezik mandulaital, zabital, szójaital, rizsital... és még számos növényi eredetű, de nyilván meg is kell fizetni.

Minden multinál kapható legalább 3 féle növényi "tej "

A recept jó, de , mint sokminden, a mandulatej is helyettesíthető.

2015. máj. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Uh,köszönöm a válaszokat:) mentek a zöld kezek!:)
2015. máj. 30. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!