Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Smack leves házilag?

Smack leves házilag?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Csinált-e már valaki a Smack levesek ízvilágához hasonló, egyszerű levest? Gondolok olyanra hogy valami fűszeres alapot otthon elkészítesz, azt felforralod, és aztán teszel bele mondjuk vastagabb cérnametéltet. "Ál-Smackre" gondolok, tehát nem boltira.

Ha igen, milyen fűszereket tettetek bele?



2015. máj. 26. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, hogy beleírok, de az ötletedet kimondottan pozitívnak, dícséretesnek tartom.


Sajnos igazán sokat nem tudok segíteni, mert még soha nem ettem ilyen levest.

De, a legtöbb ilyenbe ha teszel kevés lestyánt, akkor az sokat javít az ízén, mert igen intenzív aromája van. Ha az alaphoz a zöldségeket nem fözöd, hanem kevés zsiradékon megpirítod, akkor sikkal erösebb ízü, aromásabb lesz.


Ebböl az alapból készíthetsz egyszerre sokat is, mert igen jól fagyasztható - és amikor enni akarod, gyorsan felhasználható. Csak arra kell odafigyelni, hogy ne egybe, hanem adagonként fagyaszd le.

2015. máj. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kell csirke vagy marha alaplevet készíteni. A tésztát meggyúrhatod magad is. Ha száraztésztát vennél, akkor mondjuk a spagetti lehet, hogy jó bele.
2015. máj. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan olyan biztos, hogy nem lesz, mert a smack leves "ízét" a sok aroma és tartósítószer na meg ízfokozó adja. Szóval jó próbálkozás lenne otthon csinálni, de ugyan azt a hatást ne várd, mert csalódni fogsz. D: Régen én is sok smacket ettem aztán rájöttem, hogy rohadt egészségtelen és elhagytam. :D De sajttal isteni finom volt. :S Először talán a lehetséges összetevőit kéne megnézni, hátha rá vannak írva az aromák nevei és olyasmi fűszerrel ízesíteni az otthonit. :D
2015. máj. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyosak vagytok! Persze, hogy ugyanolyan nem lesz, viszont nekem maga az a koncepció tetszik, hogy valami fűszeres levet felforralni, és bele a tészta. :) Mindegy, ha más, a lényeg, hogy finom legyen -- és egészségesebb a boltinál. :)
2015. máj. 26. 13:03
 5/5 anonim válasza:

[link]


Egy kicsit macerás, de előre elkészítve szuper :-)

2017. nov. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!