Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudtok nekem ajánlani jó...

Tudtok nekem ajánlani jó kávés sütemény, torta vagy édesség receptet?

Figyelt kérdés
Páromat szeretném meglepni. Nagy kávé és persze édesség rajongó. Gondoltam a kettőt kombinálom és úgy lepem meg. Eddig még nem próbáltam kávés édességet készíteni...
2018. okt. 3. 07:36
 1/6 anonim válasza:

Én itt találtam jókat, van sokféle: [link]


Ezeket a recepteket már elkészítettem, ezekből nyugodtam válogathatsz: Feketekávés sós keksz, Cappuccino torta, Eszpresszós muffin, Capuccionós Panettone, Kávés rizsfelfújt.

2018. okt. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tiramisu
2018. okt. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
Arab kávétorta, vagy baileys torta
2018. okt. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Tiramisutorta
2018. okt. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez az én kedvenc kávés sütim


Diókrémes kávés süti


Hozzávalók:

6 tojás

14 dkg cukor

14 dkg darált dió

másfél evőkanál liszt

1 tasak sütőpor

1 teáskanál rumaroma


A krémhez:

25 dkg vaj

2 tojássárgája

20 dkg porcukor

1 tasak vaníliás cukor

6 teáskanál instant kávépor

3 evőkanál tej

15 dkg darabokra vágott dió


A tetejére:

20 dkg étcsokoládé

1 teáskanál vaj


Elkészítése:

A tojások fehérjéből kemény habot verünk, majd a cukrot és a tojások sárgáját és a rumaromát is beledolgozzuk. A diót, a sütőport és a lisztet összekeverjük és beleforgatjuk a habba. Sütőpapírral bélelt tepsibe öntjük és közép meleg sütőben tűpróbáig sütjük.


Elkészítjük a krémet.

A vajat kikavarjuk, majd apránként hozzáadjuk a porcukrot és a tojások sárgáját, és szép habosra keverjük.

A vaníliás cukrot és a kávéport a tejjel simára kavarjuk, majd óvatosan beledolgozzuk a vajas masszába.

Majd a vágott diót is belekeverjük.

Ha a tészta is kihűlt, akkor kettévágjuk, a két lap közt megkenjünk, valamint a tetejét is, majd a hűtőbe tesszük egy picit, míg el nem készül a csokimáz.


A csokoládét felolvasztjuk, a vajat is hozzáadjuk, majd bevonjuk vele a süteményt. Hűtőbe tesszük legalább egy órára, majd szeleteljük.

2018. okt. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kókuszos Kávés

7 tojás fehérjét felverünk kemény habbá 20dkg cukorral,

majd 1 csomag kókusz reszeléket/ 10dkg /és 6 evő kanál lisztet keverünk bele

A tepsi aljára 2db nápolyi lapot teszünk egymás mellé erre ráöntjük a kókusz krémet.

170 C –os sütőbe tesszük kb 15-20 perc alatt világosra sütjük Akkor jó a kókuszkrém, amikor a teteje sütőben már kicsit világos barna.A megsült kókusz krémes lapot kihűtjük.

Krém.

7 tojás sárgáját 15dkg cukorral 2 evőkanál kakaóval 2 evő kanál főzött erős kávéval gőz felett sürüre főzzük.Ha kihűlt a krém 25dkg rámát keverünk bele :

A kávés krémet rákenjük a kókuszos lap tetejére:

Kávé krém tetejére díszítésként kókusz reszeléket szórunk.

2018. okt. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!