Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sütiből csinálhatok tortát?

Sütiből csinálhatok tortát?

Figyelt kérdés
Úgy gondoltam, mivel sütés terén analfabéta vagyok, de közeli ismerősnek születésnapja lesz, hogy készítek két/három/ kör tepsi alakú sütit és a közepre mondjuk kenek lekvárt. Jó ötlet? Esetleg tudtok mondani NAGYON könnyű recepteket?

2017. szept. 6. 15:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Csinálj rakott palacsintát, a palacsintákat megkenheted többféle dologgal is, egymásra teszed és a tetejét bevonod olvasztott csokival.
2017. szept. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy db piskóta is elég, ha elég magas :)

Viccet félretéve, ha a gyümölcstorta megfelelne, tudok nagyon könnyű, elronthatatlan receptet.

Ha nincs gy.tortaformád, kapcsos tortaformában is meg lehet sütni.Írj, ha érdekel.

Ez a háromlapos lekváros valami nem igazán szülinapra való.

2017. szept. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

Kinézel egy egyszerű piskóta receptet vagy valamilyen süti tésztát, azt megsütöd tortaformába. Ha nem vagy biztos magadban, akkor süss két piskótát, hátha nem tudod az egyet kettő vagy háromba vágni.

Aztán fogsz két vagy három csomag pudingot, én szinte mindig csokit csinálok. 1 liter tejben megfőzöd a 3 pudingot a leírás szerint, megvárod amíg kihül aztán ha hideg belekeversz 10 dkg margarint és kész a krém, teheted a lapok közé és ez a mennyiség az oldalára és a tetejére is elég. Tehetsz a pudingba még mondjuk csokit, hogy erőteljesebb csokis legyen az íze.

De ezt vaníliával vagy bármely tetszőleges pudinggal meg tudod csinálni.

Díszítheted mondjuk lecsurgatott csokival a tortát, áfonyát dobálhatsz a tetejére vagy csokireszeléket nyomogathatsz a torta oldalára.

Nagyon könnyű, mutatós és finom :)

2017. szept. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :D Ezek nagyon jó ötletek. Azt az elronthatatlan könnyű tortás receptet meg tudod íri légyszíves?
2017. szept. 6. 16:15
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Van egy egyszerű csokitorta receptem, egy lábosban kikeverhető, 15-20 perc alatt megsül.


1 dl tejszint a lábosban felmelegítesz, belekeveresz 1 tábla étcsokit, 10 dkg vajat, leveszed a tűzről és addig kevered míg fel nem olvad, adsz hozzá 1 evőkanál kakaót,

(mehet bele tört dió, mogyoró is), 1 evőkanál mézet, vagy cukrot (mézzel jobb). Ha kihűlt, belekeversz 3 egész tojást, 15 dkg lisztet, fél sütőport, késhegynyi szódabikarbónát, jól elkevered és beleöntöd egy sütőpapírral bélelt tepsibe. Közepes lángon 15-20 perc alatt megsül. Akkor jó ha nem nyomódik bele az ujjad, ha rugalmas a tészta. Míg forró a kész torta, a tetejére teszel összetört csokit és késsel elkened.


Ez elronthatatlan és nagyon finom, másnap a legjobb, amikor a hűtőben rádermed a csoki a tetejére.


Ha félbevágod, még lekvárral is meg lehet kenni, úgy még jobb.

2017. szept. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Írom a könnyű és finom gyümölcstorta receptjét.

Hozzávalók: 14 deka liszt, 14 deka cukor, 2 db tojás, fél deci olaj, fél deci melegvíz, a lisztbe egy teáskanál sütőpor.

Először kettéválasztjuk a tojást, a fehérjét kemény habbá verjük.

A 2 sérgáját kikeverjük a cukorral, hozzáadjuk az olajat, a vizet, végül a sütőporos lisztet.

A felvert habot lazán belekeverjük a masszába.

A gy.tortaformát alaposan kikenjük zsiradékkal, minden bordáját érje a kenés. meszórjuk egy kevés liszttel és arra is figyelünk, hogy a liszt is bevonja mindenhol a formát.A felesleges lisztet a csap felett lerázzuk.

beleöntjük a piskótamasszát és kis mozgatással segítünk, hogy egyenletesen elterüljön.

Kb 180 fokos sütőben kb 15 perc alatt szépen felemelkedik, és aranyszínűre sül. érdemes a közepébe egy villát szúrni, hogy átsült-e. ha a villa ragacsos még, akkor visszatoljuk még a sütőbe 1-2 percre.

ha megsült, egy vajjal vagy olajjal vékonyan megkent tányért borítunk rá, és gyorsan megfordítjuk.

a tortaformát beborítjuk jó vizes konyharuhával, rányomkodjuk, és hagyjuk gőzölögni. Párszor megütögetjük egy kés nyelével az alját, és körbe a bordáknál is.

Kb 10 perc múlva óvatosan leemeljük a formát, és reményeink szerint ott áll a szép , kis mélyedéses piskótánk.

Továbbiak: 1 vaniliás pudingot 3 deci tejben megfőzünk 3-4 kanál cukorral, ízlés szerint.

ha teljesen sűrű, a piskóta mélyedésébe öntjük, elsimítjuk a tetejét vizes kanál hátuljával.

A még meleg pudingot kirakjuk ízlés szerinti gyümölcsökkel.

Most őszibarack szezon van, meghámozott, félbevágott, vékony szeletkékkel legyezőszerűen gyönyörőre ki lehet rakni.

gyakorlatilag bármilyen gyümölcs jó rá, csak szépen kell kirakni vele.

télen pl narancs és kivi gerezdekkel is szoktam készíteni, nyár elején pedig piros bogyósokkal, meggyel.

lecsurgatott meggy, vagy őszibefőtt is szóba jöhet.

A tetejére tortazselé kerül, erre rá van írva pontosan az elkészítése.

Én általában színtelent használok, mert így érvényesül igazán a gyümölcs látványa.

Hosszúnak tűnhet a leírásom, de kb egy óra alatt kész ez a nagyon finom és olcsó gyümölcstorta.

Rengeteg embernek megírtam már, eddig csak pozitív visszajelzéseket kaptam.

Kedves kérdező, ha még van valami kérdésed, akár privátban is megkereshetsz, szívesen válaszolok.

2017. szept. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. szept. 7. 15:45
 8/10 anonim válasza:
Na,..? Melyik lett a nyerő?
2017. nov. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Végül egy bögrés sütit csináltam. A tetejére és a közepére pudingot amit tej helyett cseresznyelébe áztattam és cseresznyét tettem bele. Nem hazudok csúnya lett és nem valami finom de a szülőknek ízlett.
2017. nov. 12. 11:26
 10/10 anonim ***** válasza:

Nemes cselekedet a beismerés, de azért van miből merítened egy legközelebbi alkalomra, sütit illetően.

A lényeg, hogy ízlett nekik,(legalábbis úgy tettek ) :) neked pedig egy tanulságként szolgált.

2017. nov. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!