Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ételt főzzek a vendégek...

Milyen ételt főzzek a vendégeknek?

Figyelt kérdés

Egy nagyon válogatós pár jön hozzám vendégségbe, egyikük nem eszik húst, csak halat, káposztaféléket, babot , a párja nem eszik zöldségeket, halat, gombát, semmilyen majonézes, mustàros, vagy fokhagymás dolgot, és marhahúst.

Volna valakinek ötlete, hogy ne kelljen „ száz" félét főzzek.


2018. jún. 23. 06:47
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Két embernek nagyon maximum is két félét kell főzz, nem "száz"-at.
2018. jún. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Sütsz halat és húst, csinálsz hozzá a nem-hús-evönek megfelelö zöldségkörítést, meg valamilyen krumplit-rizst a húsevönek és valamilyen síma, nem majonézes salátát.


Ti meg ehettek ahúsból is meg a halból is, illetve a zöldségekböl és krumpliból is, és a saláta is jó mindenkinek.

2018. jún. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Először is:

Jééééézusom, hogy lehet így élni? És még azt mondják szar az élet az országban, holott teli van az oldal finnyáskodó témával. No túllépek ezen, és válaszolok a kérdésre.

Nem kell százfelé főznöd, csak kétfelé.

Azt nem írtad, hogy állnak a sajttal, és arra következtetek, hogy amelyik nem eszik halat, és marhát, az eszik csirkét.

Na mármost, általában azok az ízesítések, receptek, amik passzolnak csirkéhez, passzolnak halhoz is. Tehát lehet készíteni olyasmit, hogy halfilét/csirkefilét először serpenyőben hirtelen megpirítod mindkét oldalán. Majd lefekteted tepsibe, megkened besamel mártással, (amit már előre elkészítettél kis szerecsendióval) majd sajtot reszelsz rá és így kisütöd sütőben. Persze mindegyiknek külön-külön, de sok időt spórolsz, ha nagyjából egy a recept és a hozzávalók.

Nem tudom, hogy a "nemzöldségevő" szereti-e a kaport, mert fűszernövényt csak eszik, és pl. mindegyikhez jól megy a kapros joghurtos öntet is. De a petrezselyem is.

A halevőnél nem írtad, hogy ő eszik -e zöldséget, mert neki a hal mellé lehet valami friss saláta, öntettel.

Vagy még egy másik alternatíva, ehhez a sajtos cucchoz mindegyiknek jól megy a pirítós.

Ha esznek édességet, készítenék még utána valami könnyű desszertet. Muffint, vagy ilyesmit.

2018. jún. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Most döbbentem rá, hogy rossz irányból közelítettem meg a kérdést!

Kedves #3. Ez a mondatod gyújtotta fel a fényt a fejemben : "Nem tudom, hogy a "nemzöldségevő" szereti-e a kaport, mert fűszernövényt csak eszik...."

Nem azon kell agyalni, hogy mit nem esznek meg, hanem azon, mi az amit mindketten megesznek. 😃

Krumpli, rizs, sajt, tojás, tejföl, tészta.

Így már nem is látszik olyan bonyolultnak a dolog.

2018. jún. 23. 08:39
 5/10 anonim ***** válasza:
33%
Tyű...
2018. jún. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
Sok sikert, és írd meg végül mi lett :-) Azért nem irigyellek....
2018. jún. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én nem főznék kétfélét, készítenék tojásételt (nagyon nehéz zöldségtelen ételt kitalálnom, az a helyzet és soha nem főzök húst) és lenne többféle köret, zöldség és egyéb.


Plusz valami jó kis desszert, ott nem sok dolog esik ki :) Ha a zöldséget evő leveses vagy én nem akarom kihagyni (én az vagyok), akkor az is lenne. Zöldségleves, mivel másmilyet nem főzök és le van sajnálva mindenki, aki nem eszik zöldséget. Milyen ember az olyan, de komolyan?


Össze lehet ám hozni, még akkor is, ha metszeni kell a saját korlátozó étrendemmel (bár én némileg rugalmas vagyok, csak laktóz és hús nem lenne a menüben, meg persze cukor sem és nem sok esélyt adok a gluténnak, kivéve, ha tudom, hogy kenyeret kell sütnöm nekik, mert az nem probléma, jó vagyok benne).


Ezek poénos dolgok, a korlátozások szerintem sokat segítenek, ha főzni kell, nincs annyira végtelen lehetőség. De persze sokakat zavar az ilyesmi.

2018. jún. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Levesként mehet gyümölcsleves. Rántott sajt meg főételnek, elvégre azt nem mondtad, hogy vegán lenne bármelyik is. Mellé mehet tojásos rizs. Plusz a sajthoz lehet adni áfonyalekvárt, ha találsz megfelelő árban. Desszertnek meg tiramisu.


Lehet valahol elnéztem, és van benne olyan, ami nem jó az egyiknek, de ennyi igény mellett csodálom, hogy még nem bolondultál meg.

2018. jún. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ez lett a menü:


Banános málna krémleves (hidegen készülő)


Parmezános rizsgolyó mozzarellával töltve, rukkolával és paradicsommal


Roston sült harcsafilé, és csirkemellfilé,

Francia rakott krumplival

Mediterrán cukkini saláta és ecetes almapaprika


Ribizlis sajttorta sütés nélkül.



Mindenkinek köszönöm a segítséget.👍

2018. jún. 24. 09:42
 10/10 anonim ***** válasza:
Húú ez jól hangzik. Szólj ám ha nem fogy el... :-))))
2018. jún. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!