Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Holnap lasagnét csinálnék a...

Holnap lasagnét csinálnék a gyermekeimnek! Férfi vagyok, a feleségem elutazott. El tudom rontani?

Figyelt kérdés
2008. okt. 30. 19:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Milyet csinálnál? Knorr dobozosat, vagy csak úgy magadtól?

Azért kérdem, mert ha betartod a dobozon írtakat, akkor sikerülni fog.


De egyébként arra figyelj, hogy a tészták csücskei ne lógjanak ki a szószból mert akkor nem puhul meg.


Majd írd meg, hogy sikerült :)

2008. okt. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Eltudod-e rontani mert ferfi vagy? Igy gondoltad az elrontast? Nem, azert mert ffi vagy nem tudod elrontani szerintem, a legjobb ettermekben a szakacsok foszakacsok mind ferfiak. Az mar mas hogy nem vagy egy konyhatunder. De gondolom van recepted, es megvannak a hozzavalok is. Ha igen, akkor keszits majd ki mindent amikor elkezded a fozest, es amikor vegeztel megegyszer nezd at a receptet hogy BELE TETTEL-E MINDENT! Ez a legfontosabb, hogy ne maradjon ki semmi. Amugy kovesd az utasitasokat, a sutot melegitsd majd elo, hogy mire sutobe kerul ne a jeghidegbe tedd be.

Jo fozest Neked!

2008. okt. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Igen, el lehet rontani. Nem kicsit, nagyon.

Én úgy szoktam csinálni (ez viszonylag tuti recept), hogy nem lasagne lapot veszek, hanem réteslapot, és e közé rétegezem a darálthúst, a tetejére végül még egy réteg réteslap jön, és arra raksz tejföllel összekevert reszelt sajtot. Ha csak símán sajtot reszelsz rá, nagyon kemény lesz.

2008. okt. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak a tésztát meg a darálthúst veszem, ami a többi improvizáció!
2008. okt. 30. 20:27
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
El lehet, de nem olyan nehéz megcsinálni, Amire oda kell figyelni, hogy a besamelmártás ne legyen csomós (kézi habverővel keverd). A többi az kb csak annyi, hogy ne égjen oda, a husi legyen kellőképp sós és fűszeres.
2008. okt. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, el lehet rontani. És leegyszerűsített bolognai lasagnét szoktam házilag készíteni. Leírom a receptjét. Egy kis fej hagymát finomra vágok, olajon megdinsztelem, aztán rövid ideig pirítok benne egy lereszelt sárga- és fehérrépát, kis darabka szintén lereszelt zellergumót. Amikor szépen kisárgult, hozzáadom a darált húst, és addig kevergetem, amíg kifehéredik és morzsáira esik szét. Ekkor paradicsompürét, sót, pici feketeborsot, szárított bazsalikomot és babérlevelet adok hozzá, majd annyi vízzel öntöm fel, hogy kétszer annyi anyag legyen, mint eddig. Ezt jó sokáig főzöm. Ha tésztához készítem (bolognai spagetti), akkor minimum 3 órát kell főnie, de így elég rövidebb ideig is, nem kell szétfőnie. Elfőzöm a levét. Utána jöhet a rétegezés a tepsibe vagy tűzálló tálba, amit előzőleg kizsírozok vagy kivajazok. A tetejére zsíros és füstölt sajt keverékét szórom jó gazdagon, aztán megsütöm. (Ami a mennyiségeket illeti: fél kg darált húshoz egy répa, egy fehérrépa, kis darab zeller, egy babérlevél, kis fej hagyma, négy kis doboz paradicsompüré, a fűszerek pedig ízlés szerint.) Sok sikert! :)
2008. okt. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!