Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van valami olyan sütirecept,...

Van valami olyan sütirecept, amivel megtudnám lepni a páromat? Utazok hozzá és gondoltam figyelmes lenne, ha valami sütit csinálnék. Néhány óra az út, busszal. Karamellára gondoltam. Van még valami ötlet?

Figyelt kérdés
2010. júl. 28. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi nagyon szeretjük, sokáig eltartható, bár nálunk elég hamar elfogy.


Reform-szelet (diós)



Hozzávalók:


5 tojás sárgája

25 dkg kristálycukor

(lehet egy picivel kevesebb is)

1 csomag vaníliás cukor

1 csomag sütőpor

15 dkg darát/reszelt dió

15 dkg liszt

1 dl olaj

1 dl víz vagy tej



A tojások sárgáját kikeverem a kristálycukorral, majd folyamatosan hozzáadom a sütőport, vaníliás cukrot, olajat, tejet, lisztet, darált diót, végül a tojásfehérjék felvert habját. Zsírpapírral kibélelem az őzgerinc sütőformát, majd be a sütőbe. (Én előmelegített sütőbe tettem) kb. 15 perc után megszurkálom a tetejét, hogy a belseje is megsüljön.

A sütési ideje kb: 40 perc.

A tetejét lehet díszíteni cukormázzal, vagy csokival. (ha nincs rajta semmi, úgy is finom és mutatós).

Az adaghoz 2 db sütőforma kell!!!

(sima alumínium őzgerinc forma)

2010. júl. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
csinálj browniet!
2010. júl. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk a kedvenc a leveles túrópogácsa:


30 deka vajat

30 deka liszttel és

1 csomag sütőporral deszkán nyomkodva összedolgozunk, majd 30 deka friss tehéntúrót,

ízlés szerinti mennyiségű sót adva hozzá, jól meggyúrjuk.


A tésztát hatszor nyújtjuk, és kicsire összehajtjuk. Az utolsó nyújtás előtt kendőbe tesszük és lehetőleg hideg helyen 1-2 óráig pihenni hagyjuk.


Pihentetés után deszkán kisujjnyi vastagra végleg kinyújtjuk és közepes pogácsaszaggatóval kiszúrjuk. Zsírozott tepsibe téve, tetejüket gondosan tojássárgájával megkenve, forró sütőben sütjük. Könnyű, ízletes sütemény

2010. júl. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi,valami édességre gondoltam amúgy.Amit könnyű szállítani.A brownie finoman,még langyosan a legfinomabb.:)Szerintem!
2010. júl. 28. 17:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!