Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Elveszett recept: barackos...

Elveszett recept: barackos pite (? )

Figyelt kérdés

Egy konkrét barackos pite receptet keresek, hátha valaki tud segíteni.


Egy, a neten lévö nagyobb receptes oldalon (nem blog) láttam régebben (több, mint egy éve) és akkor meg is csináltam, csak a receptet nem mentettem el.

Azóta már rengeteget kerestem, de nem sikerült megtalálni.


Amiket tudok róla:


1. A képen négyszögletes formájú volt, a fél barackok a gömbölyü felükkel felfelé voltak rajta. (Eredetileg a kép miatt nyitottam meg, mert nagyon gusztusos volt)


2. A szövegben megemlítette a recept beírója, hogy náluk éppen akkor érett a barack, szerinte nem kell a gyümölcsre cukor.


3. Kevert tésztája volt, liszt, cukor, sütöpor, joghurt, tojás és étolaj volt benne, a joghurt poharával mérve minden összetevö.


4. Aránylag kis adagnyi volt, én kb 20 x 30 cm-esben sütöttem.


5. A tésztát a tepsibe kellett önteni, a barackokat szépen rátenni egymás mellé, és megsüti.


Amiért keresem, az az, hogy nagyon finom volt a tésztája is, könnyü, levegös, és igen egyszerü volt az elkészítése. De éppen a lényeget - az egyes összetevök mennyiségét, arányát nem tudom.


Nagyon kérem, aki ismeri ezt a receptet, segítsen.

Elöre is köszönöm!



#recept #Barackos pite
2018. márc. 26. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt már nézted?


[link]

2018. márc. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ezt szoktam készíteni. Kicsit hasonlít arra amit írtál.

2018. márc. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Elsö válaszoló: köszi a segítséget, a második recept a keresett. (Sokat kerestem a google-ban, de bögrés sütit kerestem és úgy nem jött elö!)


Második válaszoló: neked is köszönöm a segítséget, a te recepted is nagyon jónak tünik, biztos ki fogom próbálni!

2018. márc. 26. 15:38
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nekem ezek az összetevők a meggyes piskótáéra emlékeztetnek, leírom annak a receptjét.

Nem tudom mennyire lesz olyan, mint amit keresel, de végtelenül egyszerű és megismersz egy újabb sütit.


A lényeg, hogy mindent egybe kell borogatni, nem kell külön felverni ezt-azt, hamarabb megvan, mint ahogy ezt leírom.


5 egész tojás,

30 dkg liszt

20 dkg kristálycukor

1 sütőpor

csipet só

1 kefir vagy joghurt

1 dl. étolaj

Ezt az egészet nagyon alaposan kikevered, vajazott-lisztezett tepsibe beleöntöd, a tetejére sorjázod a fél barackokat, (vagy bármilyen más gyümölcsöt) amik egy kicsit le fognak süllyedni, de ne is törődj vele!

Én mondjuk ezt soha nem csinálom nyers gyümölcsből, mindig csak befőttből, neked is ezt ajánlanám!


Nekem egy 25x40-es tepsi, ami 5-6 cm magas van tele ennyivel.

2018. márc. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok, látom közben meglett a recepted.:)

Azért amit írtam azt is kipróbálhatod, nagyon finom!

2018. márc. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
4-es: neked is köszönöm a receptet, ezt is ki fogom próbálni, mert az ilyen jellegü sütik nagyon mennek nálunk!
2018. márc. 26. 15:53
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én kefíres sütim is hasonló mindenféle idény gyümölccsel finom. Itt almával készült.

[link]

2018. márc. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi neked is a receptet!
2018. márc. 27. 08:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!