Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Finom barackos torta recept?

Finom barackos torta recept?

Figyelt kérdés

Van Nektek valami jó barackos torta receptetek? Gondoltam itt teszem fel először a kérdést,mert itt tudtok olyat írni ami már bevált. Édesapámnak sütném,és a barack a kedvenc gyümölcse. Ezen kívül nagyon szereti még a túrót is. Bár a kettő együtt nem tudom..:)

Valami ötlet ? Előre is köszönöm szépen!



2015. júl. 5. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Sárga, vagy őszibarack ? Mindegyik finom, és van barackos túrótorta is. (net ) nekem nagyon jó gyümölcstorta receptem van, vagy bögrés, amit sárgabarackkal kell kirakni.Ha gondolod, leírom, amelyiket szeretnéd.
2015. júl. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Inkább az őszibarack.:) ha a bögréset leírnád annak nagyon örülnék!!:)
2015. júl. 6. 10:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Írom :)

Általában 2,5 decis bögrét használok.

2 bögre liszt, másfél bögre cukor, 1 bögre joghurt/tejföl/kefír (mindegy ) 3 tojás, 1 dl olaj, 1 sütőpor, egy csapott ek. fahéj.

A tojásokat az olajjal, cukorral, tejtermékkel kikeverjük, hozzáadjuk a sütőporos lisztet, fahéjat.

Közepes, sütőpapíros vagy kikent-lisztezett tepsibe öntjük.

A barackokat meghámozzuk , és fél barackokkal kirakjuk a tetejét.Lehetőleg érett legyen, és forró vízbe téve könnyen lejön a héja.

Kb 180 fokos sütőben kb 35-40 percig sütjük. Ha a beleszúrt villára nem ragad a tészta , akkor már jó.

Kihűtve kockára vágjuk, porcukorral megszórjuk.

Sárga és őszibarackkal is nagyon finom./szilvával is / :)

Ez a tésztaalap muffinnak is tökéletes, abba apróra vágott gyümölcsöket teszek.

2015. júl. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálam ezért vannak oda a családban és a baráti körben:


Sütök egy kerek piskóta lapot, meg egy gáztepsivel piskótatekercsnek valót.


Krém:

50dkg túró, 3dl növényi hab (hulala vagy bármilyen más márka), 20 dkg porcukor és egy barack konzerv (szoktam amúgy más gyümölccsel is)

A túrót kikeverem a cukorral, bele keverem a felvert habot és a kis kockára vágott barackot. A piskótatekercset baracklekvárral töltöm. A kerek torta lapot félbe vágom, a túró felét elkenem rajta, erre megy a felszeletelt tekercs, újabb réteg túró végül a tortalap. Habbal vagy fehér-csokival, esetleg a kettőt ötvözve szoktam bevonni.

2015. júl. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!