Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mivel működhetne ez a recept,...

Mivel működhetne ez a recept, ha se a kókuszzsír, se a vaj nem jöhet szóba?

Figyelt kérdés

[link]


Felénk kókuszzsírt nem lehet kapni, tejterméket meg nem szeretnék beletenni. Pl margarin jó helyette? Vagy mit rakjak bele?


2015. jún. 30. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs a kornyeketeken, akkor rendelj webaruhazbol: [link]


Ha egy konkret kajat akarsz megcsinalni, akkor a recepturat elso alkalommal mindenkeppen illik betartani, hiszen csak akkor tudod megitelni, hogy tetszik-e neked. Persze ha mar ismered es tetszik is csak valamilyen oknal fogva egyes anyagokat nem akarsz beletenni, akkor lehet helyettesiteni, de a megfelelo helyettesito anyaghoz elobb ismerned kell az eredeti etelt.

2015. jún. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Háááát, vagy azt amit ír a recept, vagy inkább hagyd ki. Mert kötve hiszem, hogy margarinnal ez jó lenne. Valszeg nem innád meg a végén. :-)
2015. jún. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor marad a kókusz.
2015. jún. 30. 11:48
 4/7 anonim ***** válasza:

Érdekes, de maradok a tojástejnél...


A többiekkel vagyok, vegyél kókuszzsírt, webshopból rendelem én is, mert onnan a legolcsóbb, kihozzák ide, 2 falu közé, földúton fel a hegyre is, szóval Magyarországon bárhová.

A margarin szörnyű, köze nincs semmilyen értelmes zsiradékhoz, az nem lesz jó.

2015. jún. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Na végül mégis találtam kókuszzsírt az egyik boltban és el is készítettem. Nagyon jó lett, mindenkinek ajánlom.


Utolsó, mi az a tojástej?

2015. júl. 1. 16:47
 6/7 anonim ***** válasza:

Nos, van pár verzió, de alapvetően tojássárgája, víz és kókuszzsír, összeturmixolva, icipicit sózva. Zsírtejnek is nevezik, én is úgy szoktam, de mostanság kihagyom a kókuszzsírt és úgy tojástejnek nevezem, hogy megkülönböztessem a kettőt, másoknak a kettő ugyanaz. Hozzáadott zsír nélkül is ízlik, pedig régebben extra sokat pakoltam bele (1 tojássárgájához 2 dekát), de ez totál ízlés és megszokás kérdése. Szerintem muszáj bele kókusztej vagy legalább egy kis darált kesu, selymesebb úgy. 1 tojássárgájához teszek vagy 2 deci vizet? Ha zsíros, akkor többet.

Lehet édesen és sósan, fűszeresen is inni. A kedvenceim:

1. aranytej, csak kókusztej helyett tojástejjel (kókusztejjel jobb, de így is finom), ebben kurkuma, gyömbér, csili, bors, só található

2. paradicsompürés tojástej (dobozos püréből, jó, ha sok van benne)

3. kakaó, kis kávéval vagy fordítva.

2015. júl. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, ez érdekesen hangzik. A nyers tojástól nem lehet bajod?
2015. júl. 3. 16:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!