Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell krumplifőzeléket, a...

Hogy kell krumplifőzeléket, a tejfölöset, a legegyszerűbben elkészíteni?

Figyelt kérdés
Még sosem csináltam, illetve nem is tudok nagyon sütni, főzni, de megpróbálnám.
2008. okt. 28. 17:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én igy szoktam:

apróra vágott hagymát olajon világosra sütök. Meghintem pirospaprikával és beleteszem a karikára vágott krumplit. Megsózom és nagyon kevés vizzel puhára párolom. A tejfölt összekeverem liszttel és ezzel behabarom vagyis összekeverem a megpárolt krumplit a tejfölös liszttel, összeforralom és 1-2 percig együtt főzöm. És kész is van.

2008. okt. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem megkérdezni h egy főnek miből mennyi az optimális adag?
2008. okt. 28. 19:10
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi négy fóre 1Kg krumpliból készítjük:

A felkarikázott krumplit annyi vízzel tesszük fel, amennyi épp ellepi, sózzuk, rakunk bele 4-5 babérlevelet, ételízesítőt, és puhára főzzük. Ha már puha, akkor enyhén paprikás rántással berántjuk, ezzel még 4-5 percig főzzük, hogy elmenjen a rántás íz. Ha picit meghűlt, akkor belekeverünk egy doboz tejfölt.

2008. okt. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

1 főnek egyszeri evésre?

Kb negyed vagy fél kg krumpliból.

Megpucolod és felkockázod a krumplit, felteszed enyhén sós vizbe főzni, de annyi viz legyen rajta hogy épp hogy ellepje. Babérlevelet is teszel bele. Pici borsot, pici delikát, majoranna ,pici pirospaprika, de az nem fontos.

Közben kb fél pohár tejfölből és egy kanál lisztből habarást készitesz.(én kézi habverővel szoktam csomómentesre kikeverni) Ha megpuhult a krumpli akkor a legkisebb lángra teszed, és a lveéből mersz egy kicsit a habarásba és a habarást folyamatosan kevergeted , utána megint mersz egy kicsit, megint kevered, amég hig nem lesz a habarásod. Ha felhigult, akkor hozzáöntöd a krumplihoz folyamatos kevergetés mellett, és nagy lángra teszed. Picit összeforralod és kész.

2008. okt. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!