Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Elrontottam a bundáshúst?

Elrontottam a bundáshúst?

Figyelt kérdés

Nálunk a hétvégi menü része a bundáshús (párizsi szelet, csak csirkéből). Olvastam, hogy van aki sajtot tesz a tésztába... Nos, én tettem...és iszonyú olajos lett a tészta. Imádom a húst, de élvezhetetlen számomra. Mit tudok tenni vele?

Biztos vagyok benne, hogy a sajt a baj, az új tésztába nem tettem, az jó lett. De több, mint a fele sajtos. :(



2018. márc. 3. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Leszeded-mosod és újrapanírozod. Voilá...
2018. márc. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A palacsintatésztát szedegessem le a húsról? Szerintem ez kb olyan, mjnthogy szedd le a piskótát a mazsoláról...
2018. márc. 3. 20:29
 3/6 anonim ***** válasza:

El!

Azt írod, hogy palacsinta tészta, a palacsinta tészta az nem párizsi szelet.

A párizsi szelet az, liszt-tojás-liszt. És ennek nem a tésztájába tesznek sajtot, hanem amikor kisütik a húst, rászórnak a tetejére egy kis sajtot, ami a melegtől rá olvad.

A rendes rántott húsos (bécsi szelet) panírjához, tésztájába szoktak tenni egy kevés reszelt sajtot, mi a zsemlemorzsához teszünk és abba forgatjuk meg a hús szeleteket. Nagyon finom vele.

Szóval, a sajt sem hibás.

2018. márc. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát a palacsintatésztához hasonló, ezrt írtam rá, hogy az. Így könnyebb volt leírni. ... És az egyik oldalon olvastam, hogy kevert bele sajtot valaki, így kipróbáltam.
2018. márc. 4. 08:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Rakd száraz teflonba, és dugd a sütőbe, majd kisül, kiszárad belőle a felesleges zsír. Csak figyelj oda, meg ne égjen!

Egyébként most inkább azon gondolkozz, hogy mi legyen ez helyett a menü, mert ez így már nem igazán lesz tökéletes!

2018. márc. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A jól sikerültet a többieknek adom (ket gyerek, egy felnőtt), a rosszabbat szalvétába tekertem, hogy az olajat "kiszívja", aztán szendvicsbe talán ehető lesz uborkával, paradicsommal vagy valamivel. :)
2018. márc. 4. 11:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!