Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Segítség, elrontottam! Mit...

Segítség, elrontottam! Mit csináljak belőle?

Figyelt kérdés

Sosem csináltam még linzert, gondoltam nem lehet olyan bonyolult. Hát felfúvódott sütés közben és mindenféle alakja lett, csak nem olyan, mint kéne.

Így biztosan nem kezdem el összetapasztgatni lekvárral, de önmagában meg semmilyen. Azt gondoltam talán lehetne csinálni valamilyen pohárkrémet, vagy nem tudom, aminek jó lesz az alján morzsaként. Valakinek valami ötlete?

Egyáltalán mit ronthattam el, ha mindent a recept szerint csináltam és ott tök szépek voltak a képen?



2018. febr. 2. 18:06
 1/8 anonim válasza:
Még van a tésztából vagy már kisütötted mindet?
2018. febr. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Még a harmada megvan kb.
2018. febr. 2. 18:16
 3/8 anonim ***** válasza:
nem lehet tul vastagra nyujtottad?
2018. febr. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Daráld le és valami keksz-alapú sütinek tökéletes lesz.
2018. febr. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ledarálva gyümölcstorta , joghurttorta, túrótorta alapnak is felhasználhatod.

De bármely keksz alapú sütit készíthetsz belőle.

A pohárkrém is jó gondolat.

2018. febr. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Valószinűleg nagyon sok sütőpor van a tésztában, vagy túl sok a zsiradék . Könnyebb lenne kitalálni mi a probléma, ha leírnád a receptet.
2018. febr. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne szaggasd ki, süsd meg lap-formában a tepsi teljes aljában. Legyen belőle minimum 2 egyforma lap.

Úgy kend meg lekvárral, megszórhatod dióval, esetleg még a annak a tetejére kimagozott, kicsavart meggybefőttel (vagy éppen akármilyennel!) A tetejére a másik lapot, kockára vágod, és porcukorral meghinted.

2018. febr. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

10 dkg cukor, 20 ráma, 30 liszt, 1 tojássárgája, egy fél sütőpor és kis víz. Azt hiszem ennyi.

Végül megettük rondán, mert finomnak finom lett. :D

3 mm-re nyújtottam, utána már még vékonyabbra, azok jobbak lettek, de szintén felfúvódtak. Illetve nem a tepsiben lyukasztgattam ki a közepét, így eldeformálódtak a felső darabok. Legközelebb már okosabb leszek. :)

2018. febr. 4. 18:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!