Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi lenne a legeslegolcsóbb...

Mi lenne a legeslegolcsóbb étel amit eltudnék késziteni és napokig lehetne fogyasztani olyan sok?

Figyelt kérdés
Pl 1000 forint ból 4 napra de most nem vajas zsemlére gondolok
2018. febr. 5. 23:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Főtt rizs és sárgaborsófőzelék (elég a sárgaborsó, víz, só, összeáll remekül).

Zsírral is lehet gazdagítani, zöldség sem árt mellé, mondanék pár tojást, de az drágább, kevés lenne a kalória :(

Sárgaborsó 300ft/kg (vagy több, de én ennyiért vettem szombaton), rizs kevesebb. 1 kg mindkettőből 6700 kcal, 4 napra ez még kevés, azért nem árt egy kis zsír. De 600 forintból nekem lenne 7 kiló egész tűrhető összetételű, ehető ételem (sosem jöttem rá, hogyan lehet rizst főzni 3,5-4-szeres víz nélkül, talán majd egyszer, bár nekünk így remek). Jó, nekem sok lenne a szénhidrát és kevés a zsír, de lenne fehérje, egész jó kis kombóban... Csak mert 4 napos vészhelyzet, még utálnék nem enni fehérjét, amúgyis az laktat.

2018. febr. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

Off..

Rizs főzésre...én úgy tudok, hogy pl 2 bögre rizst átmosok 3x-4x amíg az extra fehér lé le nem megy róla, aztán olajon megpirítom /sózom vagy delikátozom/, én addig szoktam amíg össze nem kezd tapadni...ugyan annyi hideg vizet adok hozzá amennyi rizst használtam/2bögre/..majd átkavarom kisebb lángra veszem lefedem és megvárom amíg forrni kezd...közben néha megkavarom..ha felforrt és párolgott, de még van a rizsen víz és forr akkor elzárom 1x keverem és fedővel lefedem...magába szívja a vizet..kb 10 perc múlva átkavarom/bár írják receptekben hogy ne, én azt tapasztaltam, hogy inkább de😀/és lefedem így megint egy kis gőzt kap...

2018. febr. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Kérdésre válaszolva pl töltött káposzta az egyszerűbb változatot/káposzta,rizs,darálthús,paradicsom sűritmény/ vagy paprikáskrumpli,krumplis nokedli/tészta, bolognai spagetti,de őszintén 4 nap után max a töltött káposztát enném meg...hiába hűtőben tartod nem hiszem, hogy a 4 napos főtt kaja simán ehető lenne...jutott azért még eszembe☺bableves, lapcsánka, lángos, csőrögefánk, krumpliperec, pizza/tejfölös-fokhagymás alappal szoktam és amit találok itthon rárakom virsli, kukorica, szalámi stb/túrós tészta a kisült zsírt el is tudod rakni így már zsír is lesz későbbre😀
2018. febr. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Paprikás krumpli, káposztás tészta, tarkabab leves + palacsinta,

Ezek bőven beleférnek egy ezresbe, nem feltétlen szükséges 4 napon keresztül ugyanazt enni.


De pl. paradicsomos káposzta + krumpli fasírozott, vagy sárgaborsó főzelék rántott hagymával

2018. febr. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Székelykáposzta, azt eheted 4 napig.

Készítesz fél kiló húsból egy jó pörköltöt, ráteszel egy kiló átmosott savanyú káposztát és összefőzöd.

Dughatsz bele füstölt szalonnabőrt, vagy kolbászt, ezek csak fokozzák az "élményt", de ha nincs az sem baj.

Ez simán kijön egy ezresből és kevés az az ember, aki nem szereti.

2018. febr. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
Töltött paprika, székely/töltött káposzta, spagetti, tejfölös tészta, túrós tészta, paprikás krumpli, pörkölt nokedlivel, rántott hús rizzsel.
2018. febr. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Főzelék

- krumplis étel

- vagy tésztás (pl. spagetti akár hús nélkül olcsó sajttal)

- rakott kaja

2018. febr. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!