Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyi hust vegyek a kovetkezo...

Mennyi hust vegyek a kovetkezo honapban?

Figyelt kérdés

Anyukammal ketten lakunk, ugy gondoltuk, mivel lett munkam, hogy en is veszek husokat, ne csak mindig o.

O kevesebbet, kisebb adagoka eszik mint en, egy heten 2-3x van fott kaja, ezek kitartanak 1-2 napig. Egy fott etelbol kb 4-5x eszunk, ugye itthon, meg viszunk munkaba is. Persze ezek mellett eszunk mast is, nem csak a fo etelt egesznap. Igy tart ennyi ideg egy fozesre valo etel.

Fele-fele aranyban vennek a hust, ezek apapjan mennyit kellenne vennem? Nem az a tipus vagyok, aki kuporgatja a fillerjeit ho vegeig, es meg 28-an is veszek 1 kg csirkemellet, en mindig mindenbol elore bevasroltam.

Egy 10- esre gondoltam, hogy annyit szanok ra. Vegul is eszunk tesztakat, rakott zoldsegeket is, nem mindig hust. Ennyi eleg lehet?



2018. jan. 23. 11:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Add oda anyukádnak a pénzt és beszéljétek meg közösen, hogy mikor mennyi húsra van szükség pl egy hétre.

Ő ismeri a te étvágyadat és a sajátját is, biztos nem fog becsapni.

Viszont örülni fog, hogy hozzájárulsz a konyhai kiadásokhoz.

2018. jan. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt!

Az a baj, hogy anyukam a faluban dolgozik, ahol eleg draga a hus. O nem jarkal a varosba.

En a jarok be munka miatt, tobb lehetoseg van nezelodni akciok utan, igy olcsobb lenne.

2018. jan. 23. 11:45
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Így is oké, megbeszélitek, hogy miből mennyit és te megveszed, amit anyukád javasol. Persze nem utána osztozkodni részarányokon,hanem a közös pénzből, amiből ő kifizeti neked a vásárolt hús árát.
2018. jan. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én ezt a kérdést nem igazán értem, megcsináljátok a heti menütervet aztán meglátod rögtön mennyi hús/zöldség/egyéb kell. A heti bevásárláskor meg frissen megveszed.

Mi értelme egy hónapra előre megvenni, aztán fagyasztgatni hogy sokkal rosszabb legyen az állaga? Sosem értettem (édesanyámnak mániája volt, de sokaknál láttam már hogy ezt csinálják).

2018. jan. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!