Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valaki evett már húsos pitét?...

Valaki evett már húsos pitét? Az milyen?

Figyelt kérdés

George RR Martintól sokan ismerik biztos a Tűz és Jég dalát, vagy ha a regényeket nem is olvastátok, akkor az abból készült Trónok harca sorozatot. És abban "állandóan" húsos pitéket esznek az emberek. Itt találkoztam ezzel és aztán néztem utána jobban. Állítólag ezek a középkorban tényleg elterjedtek, népszerűek voltak, főételnek számítottak sokszor.


Sertés pite, vadhúsos pite, baconos-marhahúsos pite, vérpite (mint a disznóvér, amit ugye megsütnek disznóvágás után), zöldborsós-baconos pite, stb


Ha mást nem, amerikai filmekből az almáspitét ismeritek. Olyasmik, csak hússal (és mással) töltve és sósak.

Kb így kell őket elképzelni:

[link]


2017. dec. 8. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Meg van a Sweeney Todd pite is.
2017. dec. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél a pékségben bureket! Nem pont pite, de lesz róla fogalmad. Vagy más húsos péksütemények is vannak.
2017. dec. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Angoloknál most is van ilyen.
2017. dec. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Ettem már, készítettem is egyszer. Számomra semmi extra, aki evett már fornettis húsos vagy csirkemájas hasét, na kábé olyan.
2017. dec. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ettem. Finom.
2017. dec. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

2-3-4: Köszi a válaszokat!


2: Kipróbálom. Nem ettem még bureket, de fornettis húsos apróságokat sem eddig soha.

3: Igen, ezt én is néztem, hogy ott elterjedt, itt meg szerintem főételként asztal előtt ülve a legtöbb magyar soha nem evett.

4: Szeretnék készíteni majd mindenképpen. Ahogy így olvastam róla, olyan csábítóan hangzik, így második félének is egy könnyű leves utánra. De tényleg, most kicsit ráizgultam, csak félek hogy elrontanám elsőre. Lehet csak magamnak csinálom az elsőt.

2017. dec. 8. 21:16
 7/10 anonim ***** válasza:
29%
Shepherd's Pie nagyon elterjedt kaja, egyáltalán nem ősrégi dologról van szó. Valar Morghulis.
2017. dec. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%
Utolsó, a meat pie meg a shepherd's pie NEM ugyanaz. Ne beszélj butaságokat, könyörgöm. Megint az okoskodik, akinek fogalma sincs a dologról.
2017. dec. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Új-Zélandon pl. nagyon népszerű, szinte minden élelmiszerboltban árulják, a kisebbekben is. Semmi köze az itthoni húsos süteményekhez. Melegen tartják, külön szekrényben. A marhahúsos annyira ízlett, hogy hetekig jóformán azon éltem. Európában nemigen találkoztam vele, kivéve persze Angliát, a szlávok hússal töltött tésztái is nagyon finomak (pirog, pelmenyi), de az azért más műfaj.
2017. dec. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#8


1 ez hol okoskodas, csak egy valasz...? Miert ilyen aggressziv ezen az oldalon mindenki?

2 a srac random husos piterol beszelt. Nem konkret kajarol. Felsorolt csomo hust meg hogy pite. Szerintem egy hust tartalmazo pite husospite kategoria nem? :D

Szo szerint itt a link alatt a definicio: A meat pie is a pie with a filling of meat and often other savory ingredients. (pont mint a Sheperd's Pie...)

2017. dec. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!