Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Napraforgómézből lehet mézit...

Napraforgómézből lehet mézit csinálni?

Figyelt kérdés

2017. dec. 8. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi az a mézi?
2017. dec. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
mézeskalács
2017. dec. 8. 11:25
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"A napraforgóméz nem csupán önmagában, csemegeként történő fogyasztásra alkalmas, hanem tea ízesítésére és sütésre-főzésre egyaránt felhasználható. Ez a fajta méztípus különösen ajánlott például a mézeskalács sütéséhez, hiszen kesernyés-savanykás ízével különleges aromát ad a süteményeknek, továbbá igen erős aranysárga színétől csodálatosan szép árnyalata lesz a tésztából kivágott mézeskalács figuráknak. Húsok pácolásához, sütéséhez is remekül felhasználható, továbbá saláták készítése során is alkalmazható a napraforgóméz, hiszen igen kellemes, különleges ízt képes kölcsönözni az ételeknek, az aromákat pedig sokkal intenzívebbé varázsolja."

Forrás:

[link]

2017. dec. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
de jó, köszi!
2017. dec. 8. 18:25
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen!:)
2017. dec. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, lehet nagyon finom belőle,de én más mézből is szeretem a mézeskalácsot :)

Méhész barátunk lévén sokfélét kipróbáltam már, és többek között a napraforgó is nagyon ízlett.

Azért minden -bármilyen mézből készült sütinél- nagyon oda kell figyelni a kívánt színre, mert a méztől a tészta gyorsan "kap"

2017. dec. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!