Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen egyszerű süteménnyel...

Milyen egyszerű süteménnyel próbálkozzak?

Figyelt kérdés
Hétvégén vendégeink lesznek, de legtöbbször ha ők jöttek muffint sütöttem vagy pedig sütés nélküli (kókuszgolyó, babapiskótás süti..) sütit csináltam. Kipróbálnék valami egyszerűbb süteményt, aminek az elkészítése sem túl bonyolult. Ötletek? Köszönöm!
2017. nov. 22. 15:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

[link]


- rengetegszer sütöttem. Gyors - bár a tésztától néha falra mászok, mire meggyúrom normálisan és utána is hajlamos porladozni, de fincsi.

Dobozban tartsd ha kihűlt, mert kiszárad (egyszer elfelejtettem dobozolni. De legalább megmaradt nekem :D


[link]


- mazsolát, diót szórtam még bele

2017. nov. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
2017. nov. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%

Ezt már többször készítettem, mindig sikeres. Könnyű elkészíteni, és nem sütős. Elronthatatlan.

[link]

2017. nov. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%
A bögrés sütik nagyon egyszerűek és gyorsak
2017. nov. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

Régi családi receptünk és egyik kedvencünk a Parfé szelet.

Diós-mézes kevert tészta az alap, rá egy finom egyszerűen elkészíthető krém, tetején csokimáz (én inkább olvasztott csoki csurgatással cirmozom meg).

Ha bővebben érdekel, szívesen leírom a receptet is.

2017. nov. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi segítő válaszokat! Adtam a zöld kezecskét mindenkinek. Kedves utolsó válaszoló, megírnád a parfé szelet receptjét? Előre is köszönöm szépen!
2017. nov. 22. 17:47
 7/14 anonim ***** válasza:
95%
Ma már nem tudom, de holnap reggel leírom részletesen, remélem még nem lesz késő. Aznap elkészítve már fogyasztható.
2017. nov. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
Citromos álom - egyszerű és még sütni sem kell. És isteni finom [link]
2017. nov. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%

#8.véletlenül rossz linket küldtem el.

[link] álom - YouTube

2017. nov. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, kérésedre írom az ígért Parfé szelet receptjét.

Parfé szelet

Hozzávalók: 17 deka liszt, 17 deka cukor, 4 evőkanál méz, 1 cs. sütőpor, 10 deka durvára vágott dió (nem darált ) ez a tészta része.

Krém: 5 evőkanál búzadara fél liter tejben teljesen megfőzve.25 deka vaj /ráma, 20 deka porcukorral, 2 csomag vaníliás cukorral kikeverve.

Menete: a 4 tojás fehérjét kemény habbá verjük. A sárgákat a cukorral, a mézzel egy tálban jól kikeverjük (géppel, ha lehet mindent )Hozzáadjuk a sütőporos lisztet, a durvára vágott diót, átkeverjük, majd végül lazán beleforgatjuk a kemény tojáshabot.

Kb 38x25-ös tepsit kibélelünk sütőpapírral, és a masszát beleöntjük.Előmelegített sütőben kb 180 fokon, tűpróbáig sütjük. kb 25 perc a sütési ideje, de oda kell figyelni, mert a méz miatt könnyen barnulhat.Ha megsült tegyük jó nedves konyraruhára a tepsit, így biztosan nem ragad a tészta a papírhoz.

Jöhet a krém. a fél liter tejbe beleszórjuk az 5 evőkanál darát, majd teljesen sűrűre főzzük,(az edény falától váljon el ) nem baj ha kemény lesz, majd a gép elbánik vele :) A lényeg, hogy teljesen ki kell hűteni.

A vajat/margarint a cukrokkal habosra keverjük, majd a kihűlt darával is alaposan eldolgozzuk.

Egy szép fehér , stabil krémet kapunk.

A kihűlt tészta tetején egyenletes vastagságban elkenjük.

Eredetileg erre jön a csokimáz, de én azzal hadilábon állok, ezért mást találtam ki.

3 ek cukor, 2 ek. kakaópor, 3 ek. lobogó forró víz, összefőzve folyósra, bele 2-3 deka vaj.

Ezzel a krém tetejét kanállal össze-vissza csurgatom, olyan pókhálósfélére.Nagyon dekoratív így is.

De lehet rá tortadarát, csokiforgácsot is szórni.

Plusz tipp: úgy is nagyon finom, ha mielőtt a krémet rákenjük, a tésztára kenünk nagyon vékonyan valami ízletes híg lekvárt. (barack, eper )

Vízbe mártott, (közben letörölt ) késsel szépen szeletelhető.

Hosszúnak tűnik így leírva, de sokkal egyszerűbb elkészíteni, mint gondolnánk.

Nálunk nagy kedvenc, így szívből ajánlom Neked is.

Bármit is sütsz, sok sikert hozzá:)

2017. nov. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!