Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szulinapi vacsora otletek?

Szulinapi vacsora otletek?

Figyelt kérdés
Par nap mulva lesz a parom szulinapja es mivel nem allunk tul jol anyagilag ezert szeretnek egy finom vacsorat osszedobni. Nezegettem oldalakat, egyket dolgot talaltam is, de kivancsi vagyok hatha valakinek van valami kreativ otlete, ami viszonylag olcso, tehat nem 3 fogasos csodavacsorara gondolok, de azert nem a megszokott hetkoznapi. A valaszokat elore is koszonom.

2017. nov. 12. 18:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%
Készítsd el a kedvencét
2017. nov. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Írd le, miket szeret és mi az, amit egyáltalán nem eszik meg
2017. nov. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
A tengeri ételeket nem igazán, azon kívül jöhet minden, különösen a fűszeresebb, csiposebb fogásokat.
2017. nov. 12. 21:30
 4/18 anonim ***** válasza:
52%

- Vagy egy jó kis bográcsos, demizsonos vörösborral párosítva (körömpörkölt, csülök pörkölt, stb. olcsók)

- Vagy a gyertyafényes romantika: hidegtál csirkesült, töltött padlizsán, majonézes-tartáros mártásokkal


Ötleteket innét:

[link]

2017. nov. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%

Egyik kedvenc vendégváróm, amit sok barátunk szereti, köztük természetesen pasik is.

Fügével töltött sertésszűz,baconba csomagolva, sajtmártással, krumplifánkkal. Nem mondom, hogy a legolcsóbb, de nagyon -nagyon finom, és különleges.

A másik kissé magyarosabb, és jóval olcsóbb is, a karfiolkupola, fasírthússal beburkolva, baconba csomagolva. Ehhez egy natúr,vajas-tejes krumplipüré, vagy vajas petrezselymes krumpli illik, és valami házi savanyúság, saláta.Csodálatosan lehet tálalni, akár egy kuglófot, úgy lehet szeletelni.

Ha valamelyik részletesebben is érdekel, szívesen megírom.

2017. nov. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak kettesben akartok ünnepelni, akkor csinálj palacsintás csirkét, finom, aránylag egyszerü elkészíteni, elö tudod készíteni, csak sütni kell frissen - ez kb 25-30 perc.

Ehhez elöször fözz egy csirkepörköltet (combból), rövid lével, lehet csipös is, ha úgy szeretitek és kihütöd.


Sütsz 4-8 db palacsintát, attól függöen, mennyit akarsz készíteni.

Eddig akár elözö nap is el lehet készíteni, nem kell, hogy frissen csináld.


Aznap egy tüzálló tálat kiolajozol, és az aljára fektetsz egy vagy két palacsintát - mi éppen befedi az alját.

Ugyanannyi (1-2) papacsintát félreteszel, a többit összetekerve metéltszerü csíkokra vágod.

A pörköltet kicsontozod és éles késsel kis darabokra vágod, de nehogy ledaráld, mert valamennyire darabos kell, hogy legyen.

A pörköltet, a palacsintacsíkokat meg egy doboz tejfölt összekeversz, ezt beleteszed a palacsintával kibélelt tálba, befeded a maradék egész palacsintákkal és ráöntöd a pörkölt levét kevés tejföllel elkeverve. Ha akarod, lehet rá sajtot is reszelni. Eddig elö lehet készíteni, akár elözö nap is, hütöben tárolható.


Mielött enni akarjátok, beteszed a sütöbe (kb 160-180 fokra) és addig sütöd, amíg szépen megpirul a teteje és már tálalhatod is.

2017. nov. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon jókat írtatok. Jöhetnek meg ha esetleg van meg más is a tarsolyokban. Nem feltétlen szulinapra csak olyan jókat írtátok hogy megjött a kedvem a főzéshez;-D
2017. nov. 13. 21:13
 8/18 anonim ***** válasza:
37%

Persze, hogy finomak, különösen a "fügével töltött sertésszűz..." csak kérdés, hogy mennyire felel meg annak a feltételnek, hogy "nem állunk túl jól anyagilag...olcsó, nem 3 fogásos..." feltételnek.


Ezért próbáltam ajánlani a bográcsost, vagy a hideg tálat... de úgy látom az értékelések alapján, túl pórias lett.

Talán írni kellett volna, hogy mekkora kereted van rá!?

2017. nov. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kötekedő! Odaírtam, hogy nem a legolcsóbb, ennek ellenére a kedves kérdező kérte privátban a receptet, amit nemsokára küldök is neki ...
2017. nov. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

A másik, hogy mellé írtam egy igazán olcsó, de mégis különleges receptet, ha nem vetted volna észre.

A körömpörkölt evése nem éppen a romantika csúcsa,ha megengeded, hogy én is észrevételezzek valamit a válaszodban.

2017. nov. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!