Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szuper epertorta receptet...

Szuper epertorta receptet tudtok ajánlani? Tovább lent.

Figyelt kérdés
Születésnapra készülne, valami olyasmit szeretnék, amiben nagyon finom a krémje... Tetszenek azok aminek az oldalán babapiskóta van, vagy ilyen roletti egy masnival! Vagy sztetek a sima tejszínhabos szebb? Ezenkívül van ilyen habkinyomóm, de ezeket a nagy rózsákat hogyan kell csinálni? Segítsetek és csak kipróbált szuper recepteket vááárok!
2010. máj. 27. 18:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát,én szülinapra sütöttem és nagy sikere volt:

6 tojás, 25 dkg liszt, 31 dkg cukor, csapott teáskanál sütőpor, 6 evőkanál hideg víz. A tojásfehérjéket kemény habbá vered (egy csipet só csodát tesz), a többit összekevered, a végén a kemény habot beleforgatod. Kikent, lisztezett tepsibe vagy formába öntöd és előmelegített sütőben kb.200 fokon 20-25 perc alatt megsütöd. Tűpróba! Ha kész, azonnal rácsra borítod és így hagyod kihűlni.

Amíg a piskóta sült, elkészítettem egy eperpudingot és lehűtöttem, valamint felvertem 6 dl tejszínt (habfixáló ajánlott!), megmostam és szétválogattam az epret, a kisebb, csúnyácskákat felkockáztam, kb.15 szép szemet hosszában feleztem. A tejszínhabnak kb a felébe beleforgattam kis eperkockákat.

Amikor kihült a piskóta, háromfelé vágtam és így kentem: piskótalap, vékony réteg puding, rá az epres tejszínhab, utána piskóta, puding, epres tejszínhab, piskóta. A tetejét és az oldalait a sima tejszínhabbal vontam be: először nagyjából egyenletes rétegben mindenhol befedtem, utána a maradék tejszínhabból kanállal (nincs nyomóm) mindenfelé kisebb-nagyobb púpokat, kupacokat pakolásztam, a tetejét véletlenszerűen meglocsolgattam, össze-vissza becsíkoztam eperöntettel (fagyira való, flakonos) és rászórtam a felezett eperszemeket.

Fél órára beraktam a fagyasztóba, utána a sima hűtőben várta a köszöntést. Remek lett az állaga, könnyű volt szeletelni, a hőmérséklete is kellemes volt, finman összeálltak az ízek. Nyugodt szívvel ajánlom!

2010. máj. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Jóóól hangzik, imááádom az epret... :)
2010. máj. 28. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!